У селищі на Кіровоградщині відновлюють будинки, пошкоджені внаслідок обстрілів армією РФ

У селищі на Кіровоградщині відновлюють будинки, пошкоджені внаслідок обстрілів армією РФ

Ексклюзивно

У селищі Знам’янка Друга Кропивницького району Кіровоградської області відновлюють будинки, пошкоджені внаслідок обстрілів російської армії, які відбулись 3 травня. Суспільне дізнавалось, яку допомогу й від кого отримали люди.

Усього внаслідок ракетної атаки в селищі пошкоджені 26 будинків. Нині відбудували дахи у шести. Власники трьох, де найбільше руйнувань, отримали допомогу від міської ради. Двоє – по 80 тисяч гривень, один – 150 тисяч, розповіла Суспільному староста Знам’янки Другої Галина Шевченко.

"4 травня люди з селища зібрались, комунальне підприємство приїхало, фермер наш допоміг – 40 листів шиферу купив, 5-6 будівель ми одразу в цей день відремонтували, три дахи розібрали і вивезли все. Різні фонди надали допомогу, міськвиконком надав людям допомогу, по селищу десь 90 тисяч ми назбирали. До п’ятниці (24 травня – ред.) ще декілька вулиць збирають. І у п’ятницю буде комісія засідати – ми допоможемо людям".

Від міжнародної організації Управління Верховного комісара ООН на ремонт пошкоджених будинків отримали понад пів мільйона гривень, сказав заступник міського голови Знам’янки Олег Гребенюк.

"Допомогу отримали мешканці будинку, які там проживають і зареєстровані. Зареєстровані мешканці отримали по десять тисяч 800 гривень кожен. Загальна сума, залучена від міжнародних партнерів – 529 тисяч 200 гривень. Через фонд "Повернення до життя" виходили на Управління Верховного комісара ООН".

За даними Олега Гребенюка, по десять тисяч 800 гривень допомоги отримали 49 жителів селища.

Що кажуть мешканці пошкоджених будинків

Майже три тижні після ракетної атаки жителька селища Станіслава Корнієнко відновлює свій пошкоджений будинок. Зі слів жінки, дах замінили, нині замінюють вікна.

"Дах геть був завалений. Міняють абсолютно всі вікна, бо всі побиті, жодного не вціліло. Двері всі побиті, стеля потріскана. На кухні стеля геть впала".
У селищі на Кіровоградщині відновлюють будинки, пошкоджені внаслідок обстрілів армією РФ
Будинок та гараж Станіслави Корнієнко. Суспільне Кропивницький

Порахувала, що робота будівельників, які ремонтували дах, обійшлась у 75 тисяч гривень. Усього на відновлення дому треба не менше 250 тисяч. Крім цього, пошкоджений гараж та автомобіль.

"30 тисяч нам дав якийсь фонд, місцева влада перерахувала 80 тисяч. Цього вистачило відсотків на 30 робіт, не більше. Діти допомагали, як не вистачало грошей, брали кредит".

У сусідньому будинку відновлює дах пошкодженого будинку Асмік Казарьян. В будинку, показала, немає даху, вікон, стелі, дверей.

"Скільки треба, я точно не знаю, але треба й треба. Обіцяли, що ще допоможуть. Будемо відновлювати. Допомагають люди, дякуємо їм".
У селищі на Кіровоградщині відновлюють будинки, пошкоджені внаслідок обстрілів армією РФ
Будинок Асмік Казарьян. Суспільне Кропивницький

Власник одного з будинків після ракетної атаки від отриманих поранень помер у лікарні. Його дружина Зінаїда Гуляєва нині живе у доньки. Телефоном розповіла, що хоче повернутися в будинок, який будували разом з чоловіком. Скільки грошей треба на відновлення, ще не рахувала.

"Кінцевий результат буде – як буде дах стояти. Вікон там немає, все розбите. У перший день, коли це сталось, люди там зібрались, повигрібали все з двору, з хати. Тоді ж накрили дах, щоб не текло. Склали акт, вказали усе зруйноване – віддали його мені, 150 тисяч дали допомоги й сказали звертайтесь в "Дію".
У селищі на Кіровоградщині відновлюють будинки, пошкоджені внаслідок обстрілів армією РФ
Будинок Зінаїди Гуляєвої. Суспільне Кропивницький

Нині жінка збирає документи, щоб подати заявку в державну програму "єВідновлення".

На початок