"Троє кровних, троє народжених серцем": історія прийомної родини з Кропивницького

"Троє кровних, троє народжених серцем": історія прийомної родини з Кропивницького

Прийомна родина Наталії Харченко та Ігоря Каплунова із Кропивницького нині не уявляють своє життя без дітей, яких взяли на виховання. Мають трьох рідних і трьох прийомних. Найменша донька потрапила в сім’ю під час повномасштабного вторгнення.

Про це розповіла Суспільному Наталія Харченко.

"Ми прийомна родина вже сім років. У нас є Вадим, Маргарита, Мілана, потім з’явилися Лєра, Ліза і в цьому році поповнилися малечою – Луїна. Тобто троє кровних дітей, а троє, народжених серцем. Ми одна родина, всі наші діти".

Найстарший у родині 24-річний Вадим живе окремо від батьків. Свого часу підтримав батьків, які вирішили взяти на виховання дітей: "Мама запитала, як ти ставишся до ситуації, що ми зможемо взяти діток. Я сказав, що позитивно, адже це гарна справа".

"Троє кровних, троє народжених серцем": історія прийомної родини з Кропивницького
Старший син у родині Вадим. Суспільне Кропивницький

Сестри Валерія і Єлизавета з’явилися у родині у 2017 році. Старша Валерія закінчує школу, молодша Єлизавета навчається у дев'ятому класі.

"Мої кровні батьки були позбавлені батьківських прав, — розповіла Єлизавета. – Я дуже рада, що сюди потрапила, в нашій сім’ї мама, тато завжди дуже підтримують".

Мешкають дівчата в одній кімнаті. Валерія готується до вступу: "Я мрію вступити на стюардесу, період підготовки до НМТ досить тяжкий, це складний і тривожний момент".

"Троє кровних, троє народжених серцем": історія прийомної родини з Кропивницького
Валерія і Єлизавета. Суспільне Кропивницький

Пів року тому у родині з’явилась найменша Луїна.

"Яка вона прийшла і зараз це просто … – розповідає Наталія Харченко. – Вона настільки рухлива, емоційна, жива, крута".

"Троє кровних, троє народжених серцем": історія прийомної родини з Кропивницького
Наймолодша донька Луїна. Суспільне Кропивницький

Батько Ігор Каплунов вважає, головне, щоб діти виросли гарними людьми: "Це передусім, а решта все буде добре. Що не будуть знати — будемо підказувати, помагати, вчити".

Нині в Кропивницькому 38 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування потребують влаштування у родини, говорить начальниця управління з питань захисту прав дітей Тетяна Тимоховська.

На початок повномасштабного вторгнення Росії в Україну в місті Кропивницькому функціонувало 27 прийомних сімей, в яких виховувалося 38 дітей. На сьогодні в місті є 23 прийомних сім’ї, в яких виховується 35 дітей сиріт і дітей позбавлених піклування.

Пояснила, охочі взяти дитину на виховання мають пройти навчання в центрі соціальних служб. Прийомні батьки можуть брати не більше чотирьох дітей.

Під час воєнного стану в прийомну сім’ю можна влаштувати дитину, яка залишилася без батьківського піклування тимчасово, до розв'язання питання щодо набуття дитиною статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.

Охочі створити прийомну сім'ю мають звертатись з відповідною заявою до управління з питань захисту дітей.

На кожну дитину, влаштовану в родину, передбачені державні виплати. На дітей до шести років 6407 гривень, 6-18 років – 7990. Для дітей з інвалідністю, залежно від віку 8970,5 чи 11186 гривень.

У прийомних родинах дітей виховують до повноліття або 23 років, якщо діти після школи продовжать навчання.

На початок