У Кропивницькому об'єднують три медзаклади: що зміниться для пацієнтів і працівників

У Кропивницькому об'єднують три медзаклади: що зміниться для пацієнтів і працівників

лікарня, шкір, вен
Ілюстративне. Лікарня у Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому реорганізують обласний шкірно-венерологічний центр та обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом. Їх приєднають до фтизіопульмонологічного диспансеру. Працівників скорочувати не будуть.

Про це під час брифінгу розповів директор департаменту охорони здоров'я Кіровоградської обласної військової адміністрації Олег Рибальченко.

Пояснив, що шкірно-венерологічний центр має один пакет послуг, через це не отримав контрактування від Національної служби здоров'я. Контрактують заклади, які мають два і більше пакетів.

"Обласний шкірно-венерологічний диспансер торік мав два пакети: амбулаторна медична допомога і пакет забезпечення кадрового потенціалу, це виплата заробітної плати лікарям інтернам. Цьогоріч з 1 січня вони не змогли законтрактувати пакет НСЗУ, за рахунок цього втратили фінансування".

Зі слів директора департаменту, шкірно-венерологічний центр мав профіцитний пакет, який забезпечував їх фінансування в повному обсязі протягом минулого року та увесь перший квартал 2024 року. Вони пропрацювали без заборгованості по заробітній платі, оскільки мали накопичення, як від пакета НСЗУ, так і від власних надходжень у вигляді платних послуг косметологічного напрямку.

Розповів, інший заклад, який планують приєднати до фтизіопульмонологічного диспансеру — це центр профілактики та боротьби зі СНІДом.

"Шкірно-венерологічний центр здає в оренду своє приміщення центру СНІДу. Оскільки вони дублюють один одного в пакетах, запропонували їх об'єднати. Всі заклади залишаться на своїх місцях і надаватимуть медичну допомогу".

За словами Олега Рибальченка, в шкірно-венерологічному центрі працюють 55 людей, в обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДу — 22.

"Оскільки метою об'єднання є збереження фінансування, структурних змін відбуватися не буде. Заклади залишаються на своїх місцях. Планів на скорочення немає".

Сказав, зміни будуть стосуватися тільки керівників – директорів та головних бухгалтерів. Їм запропонують місця в новій структурі. Керівницею обʼєднаного закладу буде Галина Горенко, яка очолює фтизіопульмонологічний диспансер.

"Керівником лишається та людина, яка очолює заклад, до якого приєднують інший. Крім того, у керівника центру СНІДу через місяць закінчується контракт і буде переглядатися посада".

На початок