"Дуже болить, що онкологія молодшає": кропивничанка розповіла про роботу операційної медсестри

"Дуже болить, що онкологія молодшає": кропивничанка розповіла про роботу операційної медсестри

Ексклюзивно

Кропивничанка Вікторія Нагорняк десять років працює операційною медсестрою в онкологічному центрі. З її слів, професію обрала, бо хоче допомагати людям. Суспільному жінка розповіла про особливості своєї роботи.

Перше при підготовці до робочого дня – обробка рук, сказала Вікторія. Вона щодня готує хірургічні інструменти для проведення операцій. У гінекологічному відділенні, з її слів, їх 5-6 щодня.

"Беру стерильне простирадло й передусім застилаю великий операційний стіл".

До операції має підготувати до 30 інструментів.

"Викладаю спеціальний інструмент для кожного хворого: ранорозширювач – щоб хірургу гарно було видно той чи інший орган, голкотримач довгий – щоб працювати всередині на рані й великій відстані, короткий – щоб ушивати потім рану, затискачів беремо 4-5 штук".
До операції має підготувати до 30 інструментів. Кропивничанка розповіла про роботу операційної медсестри
Вікторія Нагорняк готується до операції. Суспільне Кропивницький

Під час першої операції, згадує, їй стало зле.

"Думала, що втрачу свідомість. Але за п’ять хвилин прийшла до тями, повернулась на операцію. Упродовж двох місяців після того випаду я зрозуміла, що це моє".

Найдовша операція, на якій вона була присутня, тривала вісім годин, без заміни лікарів та медсестер, розповіла Вікторія.

"Потрібно знати, коли подати той чи інший інструмент, в який момент треба постояти просто й не заважати хірургу".

За словами медсестри, місце роботи змінювати не планує, хоче й надалі допомагати людям.

"Це справа всього життя. Я усією душею, усім серцем люблю цю роботу. Запам’ятовуються, на жаль, дуже молоді випадки – коли людині 23-25 років. Дуже болить, що онкологія молодшає й доводиться таких молодих людей оперувати".

Вікторія Нагорняк – одна з дев’ятьох операційних медсестер в онкоцентрі, розповів медичний директор Ігор Макарук. Усього працює 183 медсестри.

"В онкології хірургія займає близько 30% лікування пацієнтів. Робота медсестри важка. Ми виконуємо в рік шість тисяч оперативних втручань. Це 500 операцій в місяць. Зазвичай кожна операційна сестра закріплена за певним операційним залом, тобто має свій профіль. Але вони мають уміння й знання, щоб заміняти одна одну".

На початок