Купили обладнання за 20 мільйонів. В онкоцентрі Кропивницького лікують рак шкіри без хірургічного втручання

Купили обладнання за 20 мільйонів. В онкоцентрі Кропивницького лікують рак шкіри без хірургічного втручання

Лікувати рак шкіри на початкових стадіях без оперативних втручань можна в онкоцентрі Кропивницького. Для цього купили близькофокусний рентген-терапевтичний апарат. Пацієнтам лікування безкоштовне. Його оплачує Національна служба здоров’я України. Нині рак шкіри лідирує в області серед інших онкопатологій.

Про це Суспільному розповів медичний директор онкоцентру Ігор Макарук. За його інформацією, до цього рак шкіри лікували на застарілому обладнанні. Три роки тому воно вийшло із ладу.

"Коли він перестав працювати, ми перейшли тільки на оперативне втручання, але це було незручно та займало багато часу. І тоді постала ідея придбати таке обладнання. Тим паче, що цей вид лікування 100% компенсовується за гроші Національної служби України".

Зі слів лікаря, потреба у такому обладнанні була велика, рак шкіри лідирує в області серед інших онкопатологій. Щомісяця реєструють до пів сотні нових пацієнтів із цією недугою.

"Це обладнання коштувало 20 мільйонів гривень, ми його купили за гроші онкоцентру. Щоб ви розуміли, вартість лікування одного пацієнта складає 51 тисяча, у нас їх в місяць буває до пів сотні. Ми неприбуткове підприємство, але за рік наш заклад отримає за наших пацієнтів від НСЗУ орієнтовно 30 мільйонів гривень. Ці гроші будемо витрачати на обслуговування апаратури, на зарплату працівникам, харчування пацієнтів, медичні препарати".
Купили обладнання за 20 мільйонів. В онкоцентрі Кропивницького лікують злоякісні пухлини без хірургічного втручання
Близькофокусний рентген-терапевтичний апарат коштує 20 мільйонів гривень. Суспільне Кропивницький

Злоякісне новоутворення шкіри на новому близькофокусному рентген-терапевтичному апараті лікують з квітня, розповідає рентген-лаборантка Оксана Пилипенко. За цей час пролікували пів сотні пацієнтів.

"Беремо найменший аплікатор один сантиметр, наводимо його на новоутворення шкіри, воно має щільно прилягати. Все фіксуємо, процедура триває три хвилини, за пацієнтом ведеться відеоспостереження".

76-річний кропивничанин Петро Бєлєвцов прийшов в онкоцентр на другу процедуру лікування раку шкіри. Навесні у чоловіка виявили злоякісне новоутворення на носі.

"У мене на носі появилась отака біда. Його побачила моя жінка і відвела мене на обстеження до лікаря. Тепер я проходжу лікування в онкоцентрі".
Купили обладнання за 20 мільйонів. В онкоцентрі Кропивницького лікують злоякісні пухлини без хірургічного втручання
Кропивничанин Петро Бєлєвцов лікує в обласному онкоцентрі злоякісне новоутворення на носі. Суспільне Кропивницький

Онкоцентр у Кропивницькому – другий державний заклад в Україні, який має таке обладнання. Ще він є в інституті раку в Києві, розповіла завідувачка відділення променевої терапії Тетяна Оніцева.

"Він не залишає рубців, зберігає анатомічний рельєф обличчя. Саме лікування безболісне та безоплатне, тому що лікування оплачує НСЗУ за пакетом 18 – радіологічне лікування".

Зі слів лікарки, після лікування на такому обладнані, пацієнту не потрібно перебувати на стаціонарному лікуванні.

На початок