У Дмитрівці на Кіровоградщині висадили вишні в пам'ять про загиблих на війні земляків

У Дмитрівці на Кіровоградщині висадили вишні в пам'ять про загиблих на війні земляків

Дмитрівка, вишенва алея пам'яті
На Алеї пам'яті висалили 23 вишні, 11 з яких 10 травня 2024 року. Лідія Міркотан

10 травня на території школи у селі Дмитрівка Кропивницького району Кіровоградської області висадили 11 вишень у пам'ять про загиблих на війні з РФ земляків.

Про це Суспільному розповіла начальниця відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Дмитрівської сільської ради Лідія Міркотан.

За її словами, дерева садили вдруге, в рамках акції "Жива пам'ять" благодійного проєкту "Мамина весна", організованого до Дня матеріМіжнародне та локальне свято на честь матері, материнства, материнських зв'язків та впливу матерів у суспільстві. В Україні офіційно відзначається щорічно, починаючи з 2000 року, у другу неділю травня., який в Україні відзначатимуть 12 травня.

"Мета акції — вшанувати матерів та вдів, які втратили рідних на війні. Торік висадили 12 вишень — по одній за кожного загиблого земляка. Відтоді, на жаль, маємо в громаді ще 11 загиблих, тому сільська рада ініціювала акцію і цього року".

Садити дерева запросили рідних полеглих військових. Саджанці надали місцеві жителі.

"Учні філії ліцею допомогли посадити дерева — заздалегідь підготували таблички з інформацією про загиблих та ямки з вишнями й чекали на рідних військових. Хвилиною мовчання вшанували полеглих, коротко розповіли про кожного, а після висадки запросили всіх до будинку культури на захід до Дня матері".

Участь в акції взяла вдова загиблого на Херсонщині солдата Андрія Агафонова Ольга.

"Зателефонували з відділу культури — запросили мене і маму Андрія. Вона не змогла прийти, була я з сином і донькою. А після акції та концерту до Дня матері в будинку культури ми пішли до неї з квітами — привітали з Днем матері".
У Дмитрівці на Кіровоградщині вдруге висадили вишні в пам'ять про загиблих на війні земляків
Ольга Агафонова з дітьми садить вишню в пам'ять про загиблого на війні чоловіка. Лідія Міркотан

Зі слів вдови бійця, чоловіка мобілізували у червні 2022 року, загинув він 11 вересня 2023-го на лівобережжі Херсонської області під час артилерійського обстрілу позицій українських військових. Йому був 41 рік.

"Востаннє з ним говорила 8 вересня. Сказав, що на десять днів їх забирають на завдання, зв'язку не буде. А потім я отримала сповіщення про смерть".

Цьогоріч дерева висадили в пам'ять про Юрія Лосєва, Сергія Дергунова, Олександра Бабіча, Петра Дюкарєва, Сергія Снєгова, Олександра Катани, Андрія Агафонова, Андрія Щура, Сергія Щербініна, Олександра Пермітіна та Володимира Коваленка.

На початок