Вітер приніс в Україну пил з пустелі Сахара: у Кіровоградській області випав рудий дощ

Вітер приніс в Україну пил з пустелі Сахара: у Кіровоградській області випав рудий дощ

Вітер з пустелі Сахара приніс в Україну пил. Через це в Кіровоградській області місцями випав рудий дощ. "Ніколи такого не зустрічав", – розповів Суспільному житель Кетрисанівської громади Олександр Копотій.

Дощ з пилом також зафіксували на метеорологічній станції в Гайвороні, розповіла синопткиня Кіровоградського гідрометцентру Вікторія Виноградова.

"Вітер із Сахари приніс потужний потік пилу у Грецію, де вирує піщана буря. З Греції на територію України південно-західними потоками принесло трохи піску, який випадає у вигляді рудого дощу на території області".

Піщана буря у Греції. 23 квітня 2024
Піщана буря у Греції. 23 квітня 2024. Гідрометцентр

На Facebook-сторінці Гайворонської міськради показали фото наслідків пилового дощу: "Дощ, який випав сьогодні зранку, залишив на машинах та речах жителів плями та брудні розводи", – йдеться у дописі.

У Гайвороні випав дощ з пилом
Забруднена дощем машина у Гайвороні Кіровоградської області. Гайворонська міськрада

Після 09:00 рудий дощ спостерігав у селі Веселівка Кетрисанівської громади Кіровоградської області Олександр Копотій.

"Спочатку бачили руді хмари — не чорні, не сині, а руді. Потім пішов дощ, він йшов не довго — хвилину-півтори. Після нього ми побачили, що на машинах пісок. Він більше схожий на глину, на порошок, навіть на пудру. Я ніколи такого не зустрічав".

За словами Олександра Копотія, такий дощ спостерігали його знайомі з Соколівської громади.

На початок