Укргідрометцентр попередив про загрозу підтоплення на Кіровоградщині

Укргідрометцентр попередив про загрозу підтоплення на Кіровоградщині

Мішки з піском на березі водосховища
Мішки з піском на березі водосховища. Квітень 2023 року. Суспільне Кропивницький

У Кіровоградській, Черкаській та Полтавській областях 23-25 квітня внаслідок пропуску води через каскад дніпровських водосховищ, у верхніх частинах Кременчуцького та Кам'янського водосховищ можливі різкі коливання рівнів води з досягненням відміток затоплення заплав та понижених прирічкових територій.

Це інформація від Українського гідрометеорологічного центру. Синоптики попередили про перший рівень небезпеки — жовтий.

Що робити, якщо очікується затоплення:

  • Стежте за прогнозами погоди та попередженнями від місцевих органів влади.
  • Перемістіть цінні речі та документи у безпечне місце.
  • Підготуйте запас їжі, води та інших необхідних речей.
  • Будьте готові до евакуації, якщо це буде необхідно.

У Світловодській і Онуфріївській громадах у квітні 2023 року через паводок були затоплені пляжі, галявини, пасовища, дороги й дачі. Востаннє подібне підтоплення було півстоліття тому, розповів Суспільному голова Світловодської громади Андрій Маліцький.

Тоді, вода в Дніпрі піднялася через танення снігів у Білорусі та Росії, сказав начальник управління цивільного захисту обладміністрації Володимир Слінченко. "Їх води через річку Десна впадають у Дніпро. Відповідно через це і відбувся підйом води в Україні".

Повідомлення про загрозу підтоплення території Кіровоградської області з’явилось на сайті українського метеоцентру 13 квітня, рівень небезпеки – помаранчевий. Окрім Кіровоградщини, про загрозу підтоплення повідомляли у Чернігівській, Черкаській, Київській, Полтавській, Дніпропетровській, Запорізькій областях. 15-17 квітня на сайті українського гідрометеорологічного центру попереджали про підтоплення територій Черкаської, Полтавської, Кіровоградської й Дніпропетровської областей на ці дні. Рівень небезпеки – червоний.

На початок