Аграрії Кіровоградщини можуть отримати субсидію на землю. Як подати заявку

Аграрії Кіровоградщини можуть отримати субсидію на землю. Як подати заявку

Державну допомогу на гектар землі можуть отримати фермери, які мають в обробітку до 120-ти гектарів. Урядова програма торік не працювала. Цьогоріч її відновили і збільшили суму.

Про це Суспільному розповіла керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.

За її інформацією, отримати допомогу від держави можуть фермери, які обробляють від одного до 120 гектарів землі. У 2023 році ця держпрограма не працювала. У позаминулому році допомога становила 3100 гривень на гектар. Цьогоріч – 4000.

Програма працює через державний аграрний реєстр. Електронна заявка подається через кабінет користувача, пояснила Валерія Фурманова.

“Це безповоротна допомога. Потрібно бути зареєстрованим у державному аграрному реєстрі. Туди автоматично підтягується інформація щодо кількості землі в обробітку. Подати заявку можна з першого травня по 30 червня цього року".
Аграрії Кіровоградщини можуть отримати субсидію на землю. Як подати заявку
Фермер Геннадій Тактаров має в обробітку 55 гектарів землі. Суспільне Кропивницький

Фермер з Кропивницького району Геннадій Тактаров має в обробітку 55 гектарів землі. До 2022-го року і у перший рік повномасштабного вторгнення сіяв на полях соняшник. Торік перейшов на кавуни та дині. Нині у п’яти теплицях вирощує розсаду баштанних культур і помідорів.

"Попит росте, тому намагаємося збільшити площу та забезпечити область кавунами й динями. У цьому році хочемо ще збільшити площу томатів. Також вперше посадили озиму цибулю, на площі майже 5 гектарів. Одним словом –експериментуємо".

Зі слів фермера, дізнався, що держава повертає субсидію на один гектар землі. Планує цією програмою скористатися.

"Це не кредитні гроші, тому їх можна витратити на посівний матеріал та обробіток землі".

За даними керівниці департаменту, у Кіровоградській області зареєстровані три з половиною тисячі господарств. Третина з них мають в обробітку до 120 гектарів землі і можуть розраховувати на державну допомогу.

На початок