Аграрії Кіровоградщини планують встановити рекорд з посіву соняшника

Аграрії Кіровоградщини планують встановити рекорд з посіву соняшника

сівалка, посівна, поле, трактор
Посівна на Кіровоградщині.

Аграрії Кіровоградської області у 2024 році планують встановити рекорд з посіву соняшника. Його посадять на площі 661 тисяча гектарів. До цього найбільше засаджували 530-570 тисяч гектарів. З часів незалежності України це рекордна кількість площі.

Про це під час брифінгу розповіла керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.

Пояснила, це пов'язане з тим, що нині соняшник має ринок збуту на внутрішньому ринку і є більш рентабельним, ніж зернові та кукурудза.

"На соняшник зараз є ціна. Активно переробляється на соняшникову олію, на шрот, його можна здавати на переробні підприємства області й України, він експортується і продається на внутрішньому ринку. Рентабельність на соняшник торік була 70%".

Зі слів керівниці департаменту, мають потужності підприємств на перероблювання 2,2 мільйона тонн соняшника. Щорічне виробництво 1,5 мільйона тонн.

Нині аграрії області сіють ярі зернові та зернобобові культури. Засіяли 53 тисячі гектарів — це 73%. Ярих зернових культур прогнозується на площі 377,6 тисячі гектарів, з них ранні зернові та зернобобові на площі 71,8 тисячі гектарів і кукурудзи на площі 303 тисячі гектарів. Цукровий буряк – 11,6 тисячі гектарів та сої – 132 тисячі гектарів.

На початок