У двох жителів Кіровоградщини виявили хворобу Лайма

У двох жителів Кіровоградщини виявили хворобу Лайма

У двох жителів Кіровоградщини виявили хворобу Лайма
У двох жителів Кіровоградщини виявили хворобу Лайма. Рexels

У двох жителів Кіровоградської області виявили хворобу Лайма. Недугу діагностували у квітні. Нині бореліоз ще підозрюють в однієї дитини. Результат буде відомий до кінця цього тижня.

Про це під час брифінгу розповіла головна санітарна лікарка регіону Надія Оперчук.

"У 2023 році в області зареєстрували 80 випадків хвороби Лайма, з них вісім – у дітей. На сьогодні ми маємо підтверджені випадки у двох дорослих з Кропивницького та Світловодська. У Знам’янці є підозра на інфікування бореліозом у десятирічної дитини. Люди самі витягли кліщів з тіла і в лабораторію для дослідження не доставляли. Їх треба приносити лише живими".

Торік у лабораторії центру профілактики та контролю хвороб дослідили 1138 кліщів, з них 152 були інфіковані. З початку року дослідили 654, з них сотня інфіковані бореліями. Зі слів Надії Оперчук, виділяється два піки активності кліщів – у квітні-травні та в серпні-вересні.

"Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща. Дуже часто пацієнти відмічають головний біль, підвищення температури тіла, затверділість м’язів шиї, ломота, млявість. Через укус кліща, людина може захворіти на хворобу Лайма, кліщовий вірусний енцефаліт, марсельську гарячку і ще майже 150 видів інфекційних недуг".

Найчастіше кліщі перебувають в траві, а також на іншій рослинності, на висоті 20-60 сантиметрів. Після прогулянки на природі їх часто можна занести до помешкання на одязі. Для захисту від кліщів рекомендують використовувати спеціальні мазі та спреї, які їх відлякують, говорить Надія Оперчук. У разі підозри на укус кліща рекомендує негайно звернутися до лікаря.

На початок