"Смак історії" до Великодня: кропивницький хлібзавод пектиме паски за старовинним рецептом

"Смак історії" до Великодня: кропивницький хлібзавод пектиме паски за старовинним рецептом

Кропивницький хлібзавод до Великодня випікатиме паски за 200-річним традиційним рецептом Кіровоградської області. Рецепт взяли з книжки "Смачна Кропивниччина", в якій розповідається про традиційні страви регіону.

Про це Суспільному розповіла маркетологиня заводу Ірина Варакута.

Книжку "Смачна Кропивниччина" створили учасниці етнопроєкту "Баба Єлька", які їздять в експедиції селами регіону. До співпраці учасників проєкту запросили працівники хлібзаводу, розповіла Ірина Варкута.

Паска за рецептом Баби Єльки
Паска, випечена за рецептом "Баби Єльки" та книжка "Смачна Кропивниччина". Суспільне Кропивницький

"Ми вирішили запропонувати нашим споживачам паску зі смаком історії. Саму паску виготовити було не складно, через те, що це традиційний рецепт. Єдине, ми додали трішки родзинок, аби вона була солодша".

Особливістю місцевої паски є те, що вона прикрашена тістом замість збитого цукру з білками й посипкою: "Це традиційне оздоблення, з яким нас познайомила команда етнопроєкту — пташки, які символізують зв'язок неба та землі".

Рецепт тіста Світлана Буланова — співзасновниця проєкту — дізналась від бабусі, а вона від своєї баби. Вага паски 800 грамів. Світлана Буланова говорить, у бабусі було десятеро дітей і вона пекла, аби всім вистачило.

"Бабуся моя померла у 2009 році у віці майже 95 років. Майже до останніх своїх днів вона сама готувала, випікала і хліб, і паски. У 2008 році я куштувала бабину паску, з печі. Коли вона пекла, не можна було бігати по хаті, голосно говорить, злословити. Вчиняти вставала о третій-четвертій ранку, топила піч. Мені й моїм братам та сестрам вона дозволяла брати участь у виліплюванні голубів, хреста яким прикрашали паску".

У книзі "Смачна Кропивниччина" — 230 рецептів, зібраних у старожилів області. Рецептів паски – вісім, розповіла співзасновниця проєкту Інна Тільнова. Вона вважає, співпраця з виробниками допоможе популяризувати традиційну кулінарію: "Це дуже крута ідея, тому що одна справа записати страви, які будуть зберігатись у книжці, а інша — щоб їх можна було спробувати в ресторані, або купити".

Кропивницький хлібзавод пече паски за старовинним рецептом
Кропивницький хлібзавод виготовив партію пасок за 200-літнім рецептом для презентації в етнолабораторії "Баба Єлька". Суспільне Кропивницький

Скільки пасок до Великодня випечуть за рецептом "Баби Єльки", визначаються, сказала маркетологиня хлібзаводу. Це залежатиме від замовлень магазинів. Пекти паски почнуть з 30 квітня.В

На початок