Майстерні, пекарні, кафе: на Кіровоградщині "єРобота" стимулює до відкриття бізнесу

Майстерні, пекарні, кафе: на Кіровоградщині "єРобота" стимулює до відкриття бізнесу

Підприємці Кіровоградської області з початку 2024 року оформили 36 заявок на отримання мікрогрантів "єРобота". Цей проєкт уряд запровадив у липні 2022-го. Підприємці можуть отримати від держави грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу.

За підсумками 2023 року в області лідирує Долинська громада Кропивницького району, розповіла Суспільному керівниця регіонального фонду підтримки підприємництва Ольга Ковальова-Алокілі.

За її словами, торік на Кіровоградщині мікрогрантами "єРобота" скористалися 107 підприємців з 18 громад. Вони створили 208 нових робочих місць.

"У 2022 році 14 громад проявили активність і за пів року отримали 49 мікрогрантів. Найактивнішими були підприємці з Долинської громади. На другому місці — Первозванівська (Кропивницький район — ред.), обласний центр — третій".

Керівниця фонду сказала, що, за умовами проєкту, підприємці можуть отримати від держави 150 тисяч гривень для започаткування чи розвитку бізнесу, та мають створити одне робоче місце, за 250 тисяч – два. Термін подачі заявок триватиме до 29 грудня. Зробити це можна у застосунку "Дія" або в центрі зайнятості.

Начальниця відділу Долинського управління обласного центру зайнятості Марина Павляча розповіла, що у 2022 році в громаді було два отримувачі мікрогрантів, у 2023 – 12.

Юлія Фомічова – пів року тому стала власницею квіткового магазину-майстерні у місті Долинська. З її слів, втілити мрію змогла, скориставшись мікрогрантом "єРобота". Сума гранту — 250 тисяч гривень.

"У липні подала документи на грант, розробила бізнесплан, подала його на затвердження до центру зайнятості, пройшла співбесіду. У жовтні отримала грантові гроші. 25 листопада відбулося відкриття нашого магазину. Звісно, вклали половину власних грошей від суми гранту".

За словами жінки, створила два робочі місця, як того вимагають умови отримання мікрогранту.

мікрогранти, квіти, магазин
Підприємиця з міста Долинська отримала мікрогрант на відкриття квіткового магазину-майстерні. Суспільне Кропивницький

Тетяна Градченко завдяки державній допомозі відкрила кафе. Сказала, що після закупила меблі та обладнання.

мікрогранти, кафе
Тетяна Градченко з Долинської громади завдяки державній допомозі відкрила кафе. Суспільне Кропивницький

Підприємець Віктор Перанський торік отримав державний мікрогрант, відкрив виробництво у Долинській та мініпекарню у селі Бокове.

"Ми модернізували виробниче підприємство у Долинській – розпочали виробництво кондитерських виробів, облаштували виробничий цех безпосередньо у магазині".
мікрогранти, хліб, булка
Завдяки мікрогранту відкрив виробництво у Долинській та мініпекарню у селі Бокове. Суспільне Кропивницький

Крім того, скориставшись мікрогрантом, чоловік відкрив у селі аптеку. У планах підприємця на цей рік — знову скористатися грантом, щоб на умовах співфінансування відкрити другу в Україні пересувну мобільну аптеку, яка обслуговуватиме жителів трьох навколишніх громад.

"Поява мобільного аптечного пункту на Харківщині надихнула нас. Загальна вартість — близько мільйона гривень".

На початок