У Кропивницькому розпочалась реєстрація дітей до першого класу: як подати заяву

У Кропивницькому розпочалась реєстрація дітей до першого класу: як подати заяву

У Кропивницькому розпочалась реєстрація дітей до першого класу. Прийом заяв триватиме до кінця травня. З 15 червня документи на зарахування прийматимуть тільки, якщо у школі будуть вільні місця.

Про це розповіла Суспільному керівниця управління освіти Лариса Костенко.

"На 1 вересня ми очікуємо понад дві тисячі дітей в перших класах, за прогнозами відкриється 82 перші класи. Це менше ніж два токи тому. Наприклад, сім років тому було 103 перших класи, це понад три тисячі дітей".

Пояснила, до шкіл учнів приймають за територіальним принципом. Якщо батьки хочуть віддати дитину до іншої школи, то її зарахують на вільні місця. Якщо охочих більше, проводять жеребкування.

"Першочергове право на зарахування мають діти, які проживають на території обслуговування закладу освіти, діти, які є рідними братами або сестрами дітей, які вже вчаться в цьому закладі та діти працівників закладів освіти".

За словами директорки ліцею імені Галини Войної, до початку повномасштабного вторгнення до перших класів були черги. З 2022 року набір першокласників зменшився.

"Ми завжди набирали чотири перших класи. Торік ми набрали повні три класи, цьогоріч добираємо до повного третього класу на паралелі. З початку повномасштабного вторгнення багато дітей повиїжджали, батьки попереходили на сімейну форму навчання, потім вони ще відсіялись".

Реєстрація до першого класу відбувається онлайн на сайті управління освіти Кропивницької міськради, сказала заступниця директора ліцею Олена Єрьоменко.

"Обирається місто, вулиця, номер будинку. Так батьки можуть перевірити, до якої школи вони відносяться. Якщо батьки вирішують, що їм не підходить школа, можуть обирати іншу. Тоді, в закладі до якого належить дитина треба взяти відкріплення, що вони йдуть до іншої школи і батьки приносять до всіх документів щей цю довідку".

До 31 травня в школі треба написати заяву для зарахування і принести такі паперові документи:

  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • оригінал або копію медичної довідки;
  • оригінал документа, який підтверджує місце проживання дитини чи одного з батьків, який проживає на території обслуговування школи, для першочергового зарахування.

Кропивничанка Ольга Смага із п’ятирічним сином Владиславом прийшли в школу писати заяву на вступ до першого класу. Владислав має право на першочергове зарахування до цього ліцею, бо тут навчається його старший брат, сказала мама хлопчика.

"Як і будь-яка мама, я ретельно обираю школу, в яку віддати свою дитину, бо це його друга домівка, вчителька до якої піде — друга мама".

На початок