Реєстрація на мультитест закінчилась: скільки учасників на Кіровоградщині

Реєстрація на мультитест закінчилась: скільки учасників на Кіровоградщині

У Кіровоградські області на Національний мультипредметний тест зареєструвались 6282 учасників. Понад півтори сотні мають виправити помилки й недоліки у своїх документах та відправити їх на реєстрацію повторно.

11 квітня закінчилась реєстрація на цьогорічний мультитест, розповіла Суспільному завідувачка центру оцінювання якості освіти Любов Корж. Вона тривала з 14 березня.

"127 відправили на доопрацювання, 97 ще не опрацьовані центром, 32 відправили на регламентну комісію і дев’ять повернули на доопрацювання. Можливо неточно сказали про освіту, можливо десь розбіжність у прізвищі в одному документі, можливо в заяві неточності якісь. Якщо вчасно не будуть усунені недоліки, тоді просто відмовлять у реєстрації".

За словами Любові Корж, по 15 квітня учасники можуть усунути помилки в персональних кабінетах, а також змінити четвертий предмет на вибір та місце тестування. Основна сесія мультитесту відбудеться з 14 травня по 25 червня.

Що відомо про НМТ-2024

Цього року вступники складатимуть три обов’язкових предмети – українську мову, математику та історію України. Торік було два. Четвертий предмет вибиратимуть з-поміж біології, фізики, хімії, географії, української літератури, англійської, французької, німецької чи іспанської мов. На виконання завдань матимуть чотири години. Після двох годин буде 20-хвилинна перерва.

За інформацією Любові Корж, серед предметів на вибір 2053 учасників обрали англійську мову, 1634 – біологію, 1231 – географію, 1089 – українську літературу.

"Така тенденція по всій Україні, це не тільки в нашій області".

На відміну від минулого року, цьогоріч пункти та аудиторії центрів тестування обладнають відеоспостереженням та проводитимуть технологічну перерву із застосуванням металодетектора, сказала завідувачка центру оцінювання якості освіти.

"Запровадили це, бо торік спостерігали багато випадків недоброчесності – і залучених працівників, і учасників НМТ: використовували допоміжні матеріали, десь до сусіда заглядали, різні випадки. У нас в області ми такого не зафіксували, було одне вилучення телефону. Але така тенденція є в Україні – центр проаналізував всі ці випадки".

11-класники опрацьовують тестові завдання

Одинадцятикласники кропивницького ліцею працюють над тестовими завданнями з історії України. Цього року вона є обов’язковим предметом мультитесту, сказала вчителька Анна Гаркуша.

"Період, за яким створять тестові завдання – від другої половини XVI століття до початку XXI століття".

Зі слів вчительки, усі випускники, які планують складати мультитест, зареєструвалися у перший тиждень реєстрації.

11-класник Максим Дмитрашко сказав, що реєструвався 15 березня, допоміг класний керівник.

"Потрібен був паспорт та документ платника податків. Не сказав би, що процес реєстрації був дуже складним".

11-класниця Аліна Тебякіна вважає, що на виконання тестових завдань з усіх предметів потрібно більше часу.

"На мою думку, на математику або ту саму англійську мову потрібно більше однієї години – поки прочитаєш, поки вдумаєшся. Можливо було б краще по два предмети за раз здавати".

На початок