Дотація за худобу та субсидія за землю. Аграрії Кіровоградщини можуть отримати допомогу від держави

Дотація за худобу та субсидія за землю. Аграрії Кіровоградщини можуть отримати допомогу від держави

Аграрії, техніка, тварини
Ілюстративне. Субсидія на техніку та тварин. Суспільне Кропивницький

На Кіровоградщині з 1 травня прийматимуть заявки на субсидію в рамках програми підтримки фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції. Субсидію можуть отримати виробники, які мають від одного гектара ріллі, до сотні корів та до пів тисячі племінних кіз.

Про це під час брифінгу розповіла керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.

Заявки можуть подати дрібні та середні товаровиробники, які мають у своєму користуванні від одного до 120 гектар землі, від трьох до 100 корів, від п'яти до 500 кіз. Поголів'я має бути ідентифікованим і зареєстрованим у відповідному реєстрі.

"Корови фактично всі зареєстровані в реєстрі, що стосується кіз — це дрібна рогата худоба, вона не завжди ідентифікується, реєструється і вноситься в реєстр. Ми над цим працюємо, щоб люди мали змогу оперативно швидко зареєструвати поголів'я і подати документи на компенсацію".

Програма працює через державний аграрний реєстр. Документи можна подати шляхом формування електронної заявки через кабінет користувача.

"Ми популяризуємо цю програму, тому що жителям сільської місцевості, особливо похилого віку важко сформувати ключ і подати заявку через електронний документ".

За даними керівниці департаменту, 8 квітня розпочалася програма часткової компенсації вартості придбаної вітчизняної техніки. Аграріям відшкодовують 25%.

"Ця програма працювала у довоєнний час, нині уряд її відновив і це бонус не тільки аграріям, а ще й виробникам. В цьому переліку 21 виробник і майже тисячу одиниць вітчизняної техніки".

На початок