"Комусь воно дасть гармонію". Кропивничанка віддала своє волосся на виготовлення перук для людей з облисінням

"Комусь воно дасть гармонію". Кропивничанка віддала своє волосся на виготовлення перук для людей з облисінням

віддала волосся
Олена Карпенко до й після обрізання волосся. Фото: Facebook Олени Карпенко

Кропивничанка Олена Карпенко віддала своє волосся на виготовлення перук, накладок та протезів для людей з облисінням. Зробила це, побачивши сюжет Суспільного про Таїсію Мальовану, яка цим займається.

Вирішила віддати волосся, бо комусь воно потрібніше, розповіла Олена Суспільному.

"У нашому суспільстві ставлення до людини часто залежить від її зовнішності. Та не кожному здоров’я дозволяє мати зачіску, яка відповідає її внутрішньому стану. А Таїсія робить важливу й складну справу – вона несе цю гармонію між зовнішністю й внутрішнім світом. Так, я любила своє волосся, але комусь воно потрібніше, комусь воно дасть гармонію. Тому для мене це не проблема, воно відросте, а прямо зараз воно комусь принесе радість".

За її словами, віддала майже 60 сантиметрів волосся. Відрощувала його три роки.

"Побачила ваш сюжет про Таїсію, зв'язалася з нею, запропонувала своє волосся – вона погодилась. Я приїхала до неї, вона заміряла й відрізала, зробила потім мені гарну зачіску".

Таїсія, зі слів Олени, розповіла їй, як використає волосся.

"Наскільки я зрозуміла, мого волосся на всю перуку не вистачить. Вона або протези робитиме, або шукатиме подібне волосся, щоб зробити перуку. Але вона точно його використає, воно їй підійшло".

Таїсія Мальована – перукарка з 22-річним досвідом. У 17 років у неї почало випадати волосся, тоді вона сама навчилася робити перуки. Мінімальна довжина волосся, яку можна використати для виготовлення перук чи накладок, сказала – 30-35 сантиметрів.

"Чим коротше – тим більше буде відходів виробництва, бо все коротке вичісується під час виготовлення протеза чи перуки. Ще густота важлива. Тому, буває, волосся однієї людини не вистачає для виготовлення перуки чи протезу. Тоді ми комбінуємо волосся подібної структури й фактури".

Оленине волосся, вже підготовлене до роботи, зі слів Таїсії, має довжину 50 сантиметрів, його вага – 47 грамів.

"Вартість ста грамів натурального волосся – 250 доларів. Подароване волосся економить гроші".

Серед клієнтів Таїсії є діти-переселенці, які виїхали з-під окупації й втратили волосся через стрес.

"Хочу зробити благодійний проєкт для таких дітей".

На виготовлення одного виробу потрібно два-п’ять тижнів. Для накладки треба близько 120 грамів волосся, для перуки – 150-200, розповіла Таїсія. Нині не бере нових замовлень, бо налагоджує роботу своєї студії.

"До червня, думаю, триватиме пауза в роботі. До того часу можу лише консультувати".

На початок