"Гарантійного терміну на ремонт немає". У Кропивницькому латають ями на дорогах

"Гарантійного терміну на ремонт немає". У Кропивницькому латають ями на дорогах

До кінця липня 2024 року в Кропивницькому планують залатати ями на сто двох вулицях. Нині працюють три бригади комунального підприємства "Універсал 2005".

Про це розповів під час брифінгу заступник міського голови Олександр Вергун.

Сказав, що закуплених матеріалів для ремонту вистачить по червень. Щоб визначити вулиці, де потрібен ямковий ремонт, працівники управління житлово-комунального господарства разом з патрульною поліцією у березні обстежили дороги. На ремонт комунальному підприємству "Універсал 2005" на рік виділили 56 мільйонів гривень.

"На 10 мільйонів 300 тисяч купили асфальту, на два мільйони бітумної емульсії, на мільйон гривень закупили відсів, щебінь і паливно-мастильних матеріалів на майже 12 мільйонів, а інші гроші на заробітну плату, сплата податків".
ямковий ремонт, дорога, універсал
На проспекті Винниченка працює бригада комунального підприємства "Універсал 2005". Суспільне Кропивницький

Скільки протримається ямковий ремонт заступник міського голови не знає, це залежить від якості матеріалів.

"Гарантії саме на ямковий ремонт немає, тому що йде поточне утримання вулично-шляхової мережі. Те, що зробили торік воно і досі стоїть. Є специфіка, публічних закупівель Prozorro і там переможець визначається ціною, а не якістю матеріалу. Ми вже через місяць після підписання договору відмовимось від бітумної емульсії, проведемо аналізи, якісна вона чи ні, наступну емульсію через результати торгів ми отримаємо через місяць в липні. Коли вона вже непотрібна буде. На жаль, при укладанні договору перевірити не можемо".
яма, ремонт, дорога
Дорога на вулиці Металургів. Суспільне Кропивницький

Зі слів Олександра Вергуна, дороги, які ремонтували підрядники (повна заміна покриття), і там виникли ями до закінчення гарантійного терміну, наданого ними, вони лагодитимуть за свої гроші. Одна з таких вулиць — Преображенська. Розпочнуть роботи з наступного тижня.

"З минулого року залишились об’єкти поточного ремонту — це вулиця Євгена Тельнова, проспект Університетський і вулиця Преображенська. Крім того, укладений договір, але роботи не починали по вулиці Кавалерійська. По вулиці Преображенська залишилися роботи по ремонту містка в районі вулиці Олександрійська. Є зауваження до проспекту Університетський, там в зимовий період утворилась ямковість. Підрядник з наступного тижня поновить роботи. Перед тим, як укладати верхній основний шар, відновлять вибоїни".
ямковий ремонт, ями, дорога
Дорога в мікрорайоні Балашівка. Суспільне Кропивницький

Цьогоріч планували капітальний ремонт дороги на Балашівці – на проспекті Промисловий та в селищі Нове. Поки бракує грошей, сказав заступник міського голови.

"Вартість ремонту на проспекті Промисловий майже 90 мільйонів, вулиці Металургів понад 120 мільйонів гривень. Грошей в обласному дорожньому фонді немає. 34 мільйони, які в нас залишились, ми сподіваємось, що можливо запрацюють державні якісь програми".
ямковий ремонт, ремонт, яма
Дорога на проспекті Промисловий. Суспільне Кропивницький

На проспекті Винниченка працює бригада комунального підприємства "Універсал 2005". Виконроб підприємства Сергій Слободенюк сказав, що на цю ділянку пішло понад 25 тонн асфальту.

"Багато ям, все вирізаємо, видуваємо, просмалюємо, катком закатуємо, гарно все робимо".

Водій Артем Островський розповів, що через ями на дорогах доводиться часто ремонтувати машину.

"Ямковий ремонт до першого дощу допоможе, ну а потім знову ями будуть. Розумію, що воєнний стан і є важливіші потреби, але якщо не буде податкових надходжень до бюджету, а вони переважно з аграрного сектору, то і в бюджеті не буде. Треба робити дороги, щоб був оборот бюджету".

На початок