Нерестова заборона. На Кіровоградщині під час рейду рибоохоронний патруль знайшов браконьєрські сітки з рибою

Нерестова заборона. На Кіровоградщині під час рейду рибоохоронний патруль знайшов браконьєрські сітки з рибою

Під час рейду в Кіровоградській області рибоохоронний патруль знайшов браконьєрські сітки з рибою, хоча нині діє нерестова заборона. У знайдених сітках була краснопірка. Якби порушник був на місці, за вилов довелося б заплатити шість тисяч гривень штрафу.

Про це Суспільному розповів інспектор рибоохоронного патруля Євген Фоменко.

За його словами, з 1 квітня по 20 травня забороняється ловити рибу на нерестовищах. Дозволяється любительське рибальство тільки з берега з використанням вудочки з двома гачками або спінінга. З човнів ловити забороняється. Вага виловленої риби має становити не більше трьох кілограмів на людину.

На річці Інгулець в Олександрійському районі про дотримання правил нерестової заборони рибалок попереджають інспектор рибоохоронного патруля та іхтіолог Державного агентства рибного господарства. Об'їжджають на катері місця риболовлі. Перевіряють, чи немає порушників.

Іхтіолог Андрій Бірюков розповів, на всіх річках та їх притоках нерестова заборона діє з 1 квітня по 20 травня.

"У цей період підвищується температура води й з’являються репродуктивні функції ранньонерестуючих видів риб, таких як судак, щука, короп, карась".

На Кременчуцькому водосховищі початок нерестової заборони на вилов перенесли на 8 квітня. Вона буде тривати до 10 червня, сказав іхтіолог.

"У зв’язку з тим, що температура води у водосховищах становить 3-5 градусів тепла і є певні затримки у ранньонерестуючих видів, тому вирішили перенести нерестову заборону".

У порушників будуть конфіскувати знаряддя лову і штрафувати, сказав інспектор рибоохоронного патруля. За одного зловленого карася сріблястого чи коропа доведеться сплатити — 1581 гривню, за ляща — 1649, за тарань – 1564 гривні, судака — 3587 гривень.

За три години рейду порушників не зафіксували, знайшли три сітки з рибою.

Нерестова заборона, риба, рибоохоронний патруль
Під час рейду рибоохоронний патруль знайшов браконьєрські сітки з рибою. Суспільне Кропивницький

Зі слів інспектора, після вибірки заборонених знарядь лову живу рибу випускають у воду. Сітки здаються на склад, у подальшому їх знищують.

Сказав, такі перевірки під час нерестової заборони будуть проводити щодня.

На початок