Щоб бути видимим для водіїв. На Кіровоградщині для олександрійських учнів виготовили світловідбивачі

Щоб бути видимим для водіїв. На Кіровоградщині для олександрійських учнів виготовили світловідбивачі

Школярі з флікерами в місті Олександрія
Олександрійські школярі з флікерами на наплічниках. Олександрійська міська рада

В Олександрійській громаді Кіровоградської області усі школярі отримають світловідбивні брелоки. Їх купили за гроші міського бюджету. Загалом у 17 школах громади навчаються майже 8500 дітей.

Про це розповів Суспільному начальник управління освіти Олександрійської міської ради Олександр Авраменко.

Це перша така акція в громаді, розповів керівник. Її розпочали до початку повномасштабного вторгнення. Тоді виділили гроші (це майже 50 тисяч гривень) й замовили флікериФлікери — загальна назва для світловідбивачів, які допомагають побачити пішоходів уночі. Це можуть бути й стрічки (флайтериФлайтери — світловідбивні брелоки й значки) в українського виробника. Їх забрендували окремо для Олександрії. Але через війну все затягнулося. Нині світловідбивачі передали в школи.

"Батьки до цього ставляться позитивно, але дехто боїться, що його дитина не отримає флікер. Їх роздадуть усім. Це суто технічне питання, яке ми вирішимо після канікул. Але діти чи батьки можуть за бажанням і зараз їх забрати. Кожен учень громади матиме цей світловідбивач. Їх чіпляють на рюкзак. Це, звісно, за бажанням родин, чи будуть діти їх носити. Ми просто просимо батьків, щоб діти користувалися ними в темну пору доби", — розповів Олександр Авраменко.
На Кіровоградщині в Олександрійській громаді всім школярам роздадуть світловідбивачі
Флікери (флайтери) забрендували спеціально для шкіл Олександрії. Олександрійська міська рада

На Кіровоградщині усім школярам в Олександрійській громаді роздадуть світловідбивачі
Олександрійські школярі з флікерами в руках. Олександрійська міська рада

Якщо людина має флікер на одязі, уночі її можна побачити за 130-150 метрів. А 25-30 метрів — це відстань, за якої пішохід видимий для водія машини, де увімкнене ближнє світло фар. Тому світловідбивні елементи важливі для безпеки, розповіла Суспільному керівниця управління зв’язків із громадськістю патрульної поліції в області Оксана Білоброва.

"Чим нижче розміщені флікери, тим краще їх видно для водіїв. Дуже важко помітити пішохода у темному одязі, тим паче коли негода чи вимкнене вуличне освітлення. Люди (а це стосується як дітей, так і дорослих) мають бути відповідальні й зобов'язані у темну пору доби носити світловідбивні елементи. Чим більше їх, тим краще. Чіпляйте флікери з різних сторін: на рюкзак, як браслет на руку, на ногу. Дбайте про свою безпеку".

На початок