Реформа шкільного харчування: у Кропивницькому створять кулінарний хаб

Реформа шкільного харчування: у Кропивницькому створять кулінарний хаб

У Кропивницькому планують створити кулінарний хаб. Зроблять це в рамках реформи шкільного харчування. Там підвищуватимуть кваліфікацію кухарі шкіл і дитсадків, вчитимуться готувати страви з нового меню.

Створити хаб хочуть на базі регіонального центру професійної освіти імені Єгорова. За словами заступниці директора центру Валентини Легедзи, мають три кухні-лабораторії, майстерню з обслуговування, достатньо приміщень та працівників для створення кулінарного хабу. Але для роботи хабу потрібно відремонтувати приміщення та устаткування.

Реформа шкільного харчування: У Кропивницькому створять кулінарний хаб
Нині у регіональному центрі професійної освіти імені Єгорова на навчанні шкільні кухарі. Фото: Суспільне Кропивницький

Розповіла, що на базі центру з 2021 року щорічно майже 100 кухарів з дитсадків та шкіл області проходять перепідготовку. Після відкриття хабу їх кількість потроїться. Нині там на навчанні перебувають шкільні кухарі.

Реформа шкільного харчування: У Кропивницькому створять кулінарний хаб
Кухарі шкіл і дитсадків, вчитимуться готувати страви з нового меню. Фото: Суспільне Кропивницький

Стратегію реформування шкільного харчування уряд затвердив 2023 року. Кулінарні хаби вже працюють у Київській, Одеській, Полтавській та Тернопільській областях. Реформа шкільного харчування розпочалася 2020 року за ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Вона передбачає п'ять основних напрямів: розвиток кадрового потенціалу, відновлення та модернізацію харчоблоків, фінансову підтримку громад у забезпеченні харчуванням учнів, впровадження нових норм та меню, поширення культури здорового харчування, розповіла генеральна директорка директорату професійної освіти міністерства освіти України Ірина Шумік.

"Це означає, що кухарі закладів освіти отримають нові навички та вміння роботи з новим обладнанням, з новою рецептурою, як забезпечувати правильне харчування для дітей".

Заступниця начальника обласної адміністрації Катерина Колтунова сказала, що орієнтовна сума проєкту — майже дев'ять мільйонів гривень.

"Коли буде оголошена постанова по розподілу субвенції, ми будемо подаватися. Буде перелік вимог. Зараз напрацьовується проєкт, проводяться консультації".

Розрахована стратегія реформування шкільного харчування на п'ять років.

На початок