На основі реальних подій. На Кіровоградщині студенти коледжу створили виставу "Ні насильству"

На основі реальних подій. На Кіровоградщині студенти коледжу створили виставу "Ні насильству"

На основі реальних подій. На Кіровоградщині студенти коледжу створили виставу "Ні насильству"
У виставі показали чотири види насильства. Фото: ГО "Олександрійський гендерний інформаційний центр"

Студенти Олександрійського фахового коледжу культури та мистецтв з Кіровоградської області створили виставу на основі реальних подій "Ні насильству". Так хочуть розповісти глядачам про види насильства та допомогти позбутись його наслідків. Виставу покажуть у п’яти містах та селах області.

Прем’єра вистави відбулась у грудні минулого року в Олександрії Кіровоградської області. Вона містить чотири епізоди, які ілюструють чотири форми насильства: сексуальне, економічне, фізичне та психологічне.

Це – частина великого проєкту громадської організації "Олександрійський гендерний інформаційний центр", розповіла Суспільному комунікаційниця ГО Олена Постельняк. Його мета зреагувати на випадки такого насильства в Кіровоградській області та надати допомогу постраждалим.

Проєкт СНПК/Модель справедливості
Сцени з вистави "Ні насильству". Фото: ГО "Олександрійський гендерний інформаційний центр"

Готували виставу 14 студентів на основі реальних історій людей, які звертались до Олександрійського центру. Її подивились понад 160 глядачів. Це були студенти й працівники місцевих коледжів — педагогічного і медичного та двох ліцеїв — місцевого та Червонокам'янського. Директор останнього запросив акторів у село Червону Кам'янку, щоб показати виставу для усіх ліцеїстів.

Виставу "Ні насильству"
Глядачі вистави. Фото: ГО "Олександрійський гендерний інформаційний центр"

Після прем'єри побачене з глядачами обговорили психологи, представники служби у справах дітей Олександрійської міської ради та сектору ювенальної превенції.

Виставу "Ні насильству" з глядачами обговорили психологи, представники служби у справах дітей Олександрійської міської ради та сектору ювенальної превенції
Виставу "Ні насильству" з глядачами обговорили психологи, представники служби у справах дітей Олександрійської міської ради та сектору ювенальної превенції. Фото: ГО "Олександрійський гендерний інформаційний центр"

Головне, що потрібно знати про сексуальний вид насильства:

 • Сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом (СНПК) — це будь-яка сексуальна дія, спроба домогтися сексуального акту або інші дії із застосуванням примусу, напряму чи опосередковано пов’язані з війною/конфліктом.
 • СНПК не має строку давності. Про пережитий злочин можна повідомити будь-коли.
 • Свідок СНПК також є постраждалою особою.

Коли й де покажуть виставу "Ні насильству"

 • 22 лютого у місті Знам'янка. Місце проведення — приміщення "Простору спільної діяльності", вулиця Михайла Грушевського, 17. Початок о 14:30.
 • 29 лютого (четвер) – місто Світловодськ. За словами Олени Постельняк, з місцем поки не визначились, тож радить слідкувати за анонсами на сторінках ГО.
 • 12 березня (вівторок) – село Червона Камʼянка. Місце проведення: Червонокамʼянський ліцей. Початок о 13:00.
 • 13 березня (середа) – селище Приютівка.
 • 21 березня (четвер) – селище Петрове.

Куди звернутися, щоб отримати допомогу людям, що потерпають від насильства

 • 1547 – урядова лінія з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству
 • 0 800 500 335 або 116 123 – "Гаряча лінія" психологічної допомоги Центру "Ла Страда-Україна"

Куди звернутися в Кіровоградській області?

 • Центр допомоги врятованим у Кропивницькому, вулиця Архітектора Паученка, 41/26, другий поверх у приміщенні ЦНАПу "Прозорий офіс" з понеділка по четвер з 09:00 до 17:15, п'ятниця з 09:00 до 16:00. (097) 945 26 54, (099) 014 71 43.
 • Регіональний представник уповноваженого ВРУ з прав людини в Кіровоградській області – (0522) 32 17 46, (098) 406 58 44.
 • Гаряча лінія Кіровоградської обласної військової адміністрації 0 800 500 238.

Довідково: ГО "Олександрійський гендерний інформаційний центр" є грантером Українського Жіночого Фонду в рамках проєкту "Вистоїмо разом. Вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом/СНПК", який УЖФ виконує в партнерстві з громадською організацією "Ла Страда – Україна" та Асоціацією жінок-юристок України "ЮрФем" за підтримки Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції й Апарату Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики та за фінансування Європейського Союзу.

На початок