Обіцяв допомогти уникнути призову. Посадовця Служби судової охорони на Кіровоградщині триматимуть під вартою

Обіцяв допомогти уникнути призову. Посадовця Служби судової охорони на Кіровоградщині триматимуть під вартою

Посадовця Служби судової охорони в Кіровоградській області підозрюють у хабарництві. А саме – у допомозі ухилянтам від мобілізації, розповів прокурор Денис Литвиненко. "Гроші брав, але не вимагав", – сказав затриманий під час обрання йому запобіжного заходу. Суспільне побувало на засіданні суду у Кропивницькому.

Затриманий – заступник командира взводу територіального управління Служби судової охорони. Він заборонив показувати його обличчя та вказувати ім’я та прізвище. Підозрюють чоловіка у вимаганні грошей за працевлаштування військовозобов’язаного, який хотів отримати бронювання від мобілізації. Затримали посадовця, коли він отримував першу частину хабаря, сказав прокурор.

"Дві тисячі доларів за працевлаштування громадянина до територіального управління Служби судової охорони в Кіровоградській області. За попередньою змовою з іншими службовими особами".

Прокурор клопотав про відсторонення затриманого від роботи та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Підозрюваний свою провину визнає частково. Сказав, що він брав гроші, але не вимагав.

"Знайомий зателефонував і спитав, чи є вакансії на посаду. Я йому відповів, що не знаю. Побачивши у соцмережі вакансії, я запропонував допомогу – сказав, що покажу, як і куди йти у відділ кадрів. Після того він мені дзвонив, і я йому просто допоміг – показав місце, жодних домислів у мене не було. Працевлаштовувати я не міг, у моїх посадових обов’язках вказано, що я виключно охороняю суд. Він запропонував мені гроші, які нібито хотів взяти з особи, яка мала бути кандидатом".

Додав, що гроші потрібні були на ліки для батька, бо заробітної плати не вистачало.

"Я тоді був з батьком в онкодиспансері. Батько дуже хворий – четверта стадія онкозахворювання легенів".

Адвокат Анатолій Ларін просив обрати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, надав суду характеристику свого підзахисного й докази хвороби батька.

"З приводу кваліфікації статті – сторона захисту не погоджується саме з частиною 3 статті 368, тому що, відповідно до посадових інструкцій, які долучені, мій довіритель не мав можливості безпосередньо ухвалювати рішення про прийняття на роботу вказаної особи. За необхідності він згоден вступити до лав Збройних сил України і таким чином зменшити провину".

Суддя Євген Завгородній ухвалив рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою протягом двох місяців з правом внесення 90 тисяч гривень застави.

"Відсторонити від посади контролера першого заступника командира відділення на 59 днів. Ухвала може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом п’яти днів з дня оголошення".

Чи вноситиме заставу, ще не вирішив, сказав підозрюваний після засідання.

На початок