Купатись чи ні на Водохреще: поради кропивницької лікарки та рятувальників

Купатись чи ні на Водохреще: поради кропивницької лікарки та рятувальників

Пірнання у холодну воду без підготовки може зашкодити здоров'ю. Особливо, якщо занурення відбувається з головою, попереджає кропивницька лікарка Іванна Варнавська. Тієї ж думки Марина Віннік, яка купається у природному джерелі у Кропивницькому п'ять років. Рятувальники радять не бути у місцях скупчення людей через небезпеку обстрілу російською армією.

За новоюліанським календарем Водохреще відзначатимуть 6, а не 19 січня. Нові дати зимових свят
Лікарка з Кропивницького Іванна Варнавська
Лікарка з Кропивницького Іванна Варнавська. Фото: Суспільне Кропивницький

Лікарка розповіла, кому купатись небезпечно:

  • людям, які мають хронічні захворювання серцево-судинної системи
  • запалення сечовивідної системи
  • відкриті рани
  • вагітність та діти до шести років.

"Купання у холодній воді без попередньої підготовки може призвести до запаморочення, втрати свідомості, інсульту чи інфаркту", – каже Іванна Варнавська.

Вживати алкоголь не можна. Він не зігріває через те, що розширені завдяки йому судини сприяють швидкому переохолодженню організму.

Щоб пірнути в ополонку безпечно, потрібно поступово роздягтись. Взуття зняти в останню чергу. Спочатку облити холодною водою лице, тулуб, спину, тільки потім можна поступово опускатися у воду.

В холодній воді без підготовки можна бути не більше п'яти секунд. Опісля витертися і тепло одягтись.

Джерело для купання Кропивницький
Облаштоване природне джерело на вулиці Криничуватій у Кропивницькому, січень 2023 року (ліворуч). Марина Віннік купається у джерелі на вулиці Криничуватій, січень 2024 року. Фото: Суспільне Кропивницький

Кропивничанка Марина Віннік купається у джерелі за будь-якої погоди останні п'ять років. Інколи приходить через день, іноді — двічі на день. Занурюється Марина на 16 секунд.

"Настрій у мене гарний, тому що тут, у джерелі постійна температура – 11 градусів. Узимку може опускатися на один градус, а влітку може підійматися. Тут б'ють чотири джерела".

Марина вважає, купатись один раз на рік небезпечно, й до купання потрібно підготуватись.

Через обстріли російською армією українських міст рятувальники радять відмовитись від масових занурень.

"Ворог може скористатися можливістю, і в місцях скупчення людей завдавати ударів. Але все ж, якщо ви вирішили купатися, то у всіх місцях, де проводилися ці хрещенські купання раніше, будуть чергувати рятувальники задля забезпечення безпеки", – розповіла речниця обласної ДСНС Оксана Мачак.

Священники нагадують, що занурення в ополонку на Водохреще – це не метод прощення гріхів.

На початок