Кропивницький дефлімпієць встановив рекорд Європи з кульової стрільби

Кропивницький дефлімпієць встановив рекорд Європи з кульової стрільби

Кропивницький дефлімпієць встановив рекорд Європи з кульової стрільби
Сергій Фомін та Софія Оленич зі срібними нагородами чемпіонату Європи 2023 року. Колаж: Суспільне Кропивницький

Кропивничанин Сергій Фомін спільно з вінничанкою Софією Оленич встановили рекорд Європи зі стрільби з пневматичного пістолету. Попередній рекорд також належав українцям.

За інформацією тренерки спортсмена Олени Ібрагімової, рекорд українські стрільці-дефлпійці встановили 30 листопада під час кваліфікаційних спроб на чемпіонаті Європи з кульової стрільби серед спортсменів з вадами слуху в німецькому місті Пойнг.

Змагання тривали з 26 листопада по 2 грудня, їх учасника стали дефлімпійці з України, Німеччини, Сербії, Хорватії, Північної Македонії, Греції, Угорщини, Швейцарії, Португалії та Чехії.

Україну на європейській першості представляли 12 спортсменів та спортсменок з Кіровоградської, Вінницької, Сумської, Волинської, Дніпропетровської, Київської, Чернігівської та Одеської областей – по шестеро стрільців з пістолета й гвинтівки. Кіровоградщину представляли Олександр Костик, Дмитро Староселець (обидва – гвинтівка) та Сергій Фомін (пістолет).

збірна України дефлімпійці-стрільці на Євро в Німеччині
Збірна України з кульової стрільби на Євро в Німеччині. Фото: Спортивна федерація глухих України

Результати кропивничан

Рекодсмени Європи Сергій Фомін та Софія Оленич стали віцечемпіонами Європи, поступившись золотом у фіналі іншому українському дуету – попереднім європейським рекордсменам Інні Афонченко з Чернігівської області та Олексію Лазебнику з Дніпропетровщини. Бронза — у хорватського дуету.

Фомін, Оленич срібло Євро зі стрільби в Німеччині
Фінальні спроби й срібло європейської першості Сергія Фоміна та Софії Оленич. Фото: Спортивна федерація глухих України

Кропивничанин Олександр Костик спільно з представницею Дніпра Валерією Малошик вибороли бронзові нагороди у стрільбі з гвинтівки. Золото – у Віолети Ликової з Дніпропетровської області та Дмитра Петренка із Сумщини. Срібні медалі вибороли німецькі спортсмени.

Срібло євро зі стрільби в Німеччині Костик, Малошик
Срібло Олександра Костика та Валерії Малошик на Євро зі стрільби в Німеччині. Фото: Спортивна федерація глухих України

Збірна України стала першою у командному медальному заліку, вигравши шість золотих та по дві срібні й бронзові медалі європейської першості. Українці стали чемпіонами Європи в усіх дисциплінах.

Медальний залік чемпіонату Європи з кульової стрільби серед спортсменів з вадами слуху
Медальний залік чемпіонату Європи з кульової стрільби серед спортсменів з вадами слуху. Фото: Спортивна федерація глухих України

На початок