У Кропивницькому продають недобудову центру дитячої та юнацької творчості

У Кропивницькому продають недобудову центру дитячої та юнацької творчості

У Кропивницькому продають недобудову центру дитячої та юнацької творчості
. Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькому продають недобудову центру дитячої та юнацької творчості. Будувати почали у 1985 році, розповів заступник начальника підприємства-балансоутримувача недобудови Едуард Ярушок.

Проєктували будівлю, як другий корпус центру дитячої та юнацької творчості. 28 років тому мали ввести в експлуатацію, тоді на добудову не вистачило 300 тисяч гривень. Проєкт заморозили. За цей час приміщення стало аварійним.

У недобудованому чотирьохповерховому приміщенні мали облаштувати кіноглядацьку залу на 650 місць, обсерваторію та басейн.

Зараз перед приміщенням – дерева і кущі, сміття на території і всередині. Вікон і дверей немає.

Дерева, кущі і сміття. Вікон і дверей немає
Суспільне: Кропивницький

Будівництво тривало сім років – по 1992 рік. Розраховували, що новий центр відвідуватимуть понад тисяча двісті дітей. Діючий центр нині відвідують понад три тисячі дітей. Їх не можуть зібрати усіх разом, бо не дозволяє площа приміщення – каже директорка Ганна Суркова. “Є досвід співпраці з театром, філармонією, де ми представляємо новорічні ранки, інші свята. На жаль, в нас немає такої будівлі, де ми б могли демонструвати наші таланти”.

Говорить, як припинили будівництво, заклад був готовий на 90%, навіть була плитка у басейні і на фасаді.

Голова обласної ради Олександр Чорноіваненко розповів, до 2001 року недобудова була на балансі обласної ради. “У 2001 році приватизували об’єкт і юридична особа купила його. У 2010 році прокуратура області подала клопотання, щоб повернути об’єкт у власність обласної ради, тому що інвестиційні умови покупця не були виконані. Суд ми виграли і своїм рішенням передали будівлю у власність нашого комунального підприємства”.

На балансі комунального підприємства облради недобудова знаходиться два роки, розповідає Едуард Ярушок. Скільки треба на добудову, не знає. Щоб розібрати будівлю, треба 16 мільйонів. Грошей на це в обласному бюджеті немає, тому недобудову продають. “Первісна ціна продажу цього об’єкту складає 1 мільйон 984 тисячі 573 гривні, якщо перший аукціон не відбувається, система автоматично оголошує другий аукціон із зниженою ціною удвічі. Земельна ділянка підлягає викупу після того, як претендент викупить об’єкт незавершеного будівництва”.

Недобудову виставили на продаж
Недобудову виставили на продаж. Суспільне: Кропивницький

На сайті платформи “Прозорро”, на якій недобудову виставили на продаж, станом на 3 вересня вона продається за 992 тисячі гривень. Аукціон завершиться 11 вересня. Якщо за цей час не продадуть, що робити з недобудовою, вирішуватимуть на сесії обласної ради, яка відбудеться 25-го вересня.

Читайте також

На початок