У Кропивницькому не можуть поділити відповідальність за недобудовану семиповерхівку

У Кропивницькому не можуть поділити відповідальність за недобудовану семиповерхівку

У Кропивницькому не можуть поділити відповідальність за недобудовану семиповерхівку Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькому не можуть з’ясувати, хто несе відповідальність за незавершене булівництво семиповерхівки по вулиці Юрія Коваленка, що припинили 25 років тому. З того часу 34 члени кооперативу,які вклали гроші в будівництво, чекають на свої квартири, розповів Суспільному голова житлово-будівельного кооперативу "Політ" Олександр Циба.

Грошей для добудови у людей немає, шукають інвестора. На завершення будинку необхідно знайти ще 50 мільйонів.

Петро Прохоренко в будівництво вніс 120 тисяч гривень. На трикімнатну квартиру в цьому будинку чекає 27 років: "Наш кооператив вніс 30 відсотків від вартості самого будинку. І потім ще доносили гроші".

Будувати цей будинок почали у 1993 році за гроші членів кооперативу а також державного кредиту.

Заступник голови кооперативу "Політ" Віктор Бабич стверджує: "Будувала споруду організація "Добробуд", управління капітального будівництва міськради було контролюючою організацію, тобто замовником. Потім сталось так, що "Добробуд" збанкрутував і розпався".

У Кропивницькому не можуть поділити відповідальність за недобудову семиповерхівкиСуспільне: Кропивницький

Кропивничанин Олег Тіпа, що живе у будинку поряд говорить, що нині територія навколо недобудови не огороджена, входи на перший поверх відкриті: "Кожного вечора ми можемо спостерігати, як діти вилазять на саму верхівку. Вона не огороджена, доступ до неї абсолютно вільний. Вже було декілька випадків, коли діти і падали, і доводилось викликати поліцію".

Вільний доступ до недобудови є порушенням з боку власників, говорить секретар робочої групи по недобудовам міськради Антон Кирилов: "Власники цієї будівлі житлово-будівельний кооператив "Політ". Ми неодноразово їх викликали на робочу групу і тільки на одне засідання вони з’явились. Чи будуть огороджувати будівлю, нам не відомо".

Олександр Циба вважає, що за обмеження доступу до недобудови відповідає міська рада: "За все, що знаходиться на землі міста Кропивницького відповідає управління капітального будівництва. От, як вони нам його передадуть по акту з відновленням робіт, все тоді ми відповідаємо. Ми не є власниками ми тільки мали нещастя вкласти кошти».во"".

Олександр Циба вважає, що за обмеження доступу до недобудови відповідає міська рада: «За все, що знаходиться на землі міста Кропивницького відповідає управління капітального будівництва. От як вони нам його передадуть по акту з відновленням робіт, тоді ми відповідаємо. Ми не є власниками, ми тільки мали нещастя вкласти кошти".

Натомість начальник управління капітального будівництва Сергій Білокінь говорить – нині за недобудову відповідає власник: "За об’єкт незавершеного будівництва вся відповідальність на балансоутримувачі. На даний час це "Політ".

Додає також, що всі необхідні документи для завершення будівництва та підведення комунікацій готові. Будинок можна буде прийняти на баланс міста. Але досі документи до міськради житлово-будівельний кооператив "Політ" не надав.

Що відомо

  • 14 січня у недобудові на вулиці Юрія Коваленка 19-річний хлопець впав у шахту ліфта.
  • За словами начальника міського управління з надзвичайних ситуацій Сергій Коваленка, з 1995 року долю будівлі вирішують у судах. Керівники кооперативу-вкладника змінюються кожні три місяці. "Жителі міста об’єднались спочатку в житлово-будівельний кооператив "Авіатор", потім він став "Надія" і згодом "Політ". Між собою у них йде міжусобна війна".
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди