У кафе на Кіровоградщині відвідувачі розважались під російську "Калинку-малинку"

У кафе на Кіровоградщині відвідувачі розважались під російську "Калинку-малинку"

Ексклюзивно
У кафе на Кіровоградщині відвідувачі розважались під російську "Калинку-малинку"
Скриншот з відео. Фото: Суспільне Кропивницький

У кафе-барі міста Олександрія Кіровоградської області відвідувачі веселились під російську пісню "Калинка-малинка". На відео, яке виклали в соцмережу, видно, як відвідувачі танцюють під російську музику. Цей факт поліція перевіряє.

Про це Суспільному розповіла речниця поліції області Віталіна Бевзенко. За її словами, цю подію поліція зареєструвала 20 жовтня.

"Встановили, що це було не під час комендантської години. За фактом публічної трансляції російськомовного контенту поліція проводить перевірку. За її результатами матеріали направлять уповноваженому з захисту державної мови", — сказала Віталіна Бевзенко.

"Наскільки треба не поважати закони, військових, які щодня боронять країну від навали і взагалі себе, аби на 605 дні повномасштабного вторгнення Росії врубати це лайно в закладі! Маю надію на реакцію від правоохоронців", — написав дописувач під відео.

Журналістка Суспільного поспілкувалася телефоном з адміністратором закладу Іядом. Свого прізвища він не назвав.

"Діджей розповів, що цю пісню замовив військовий. Він підійшов до нього і сказав, що у брата день народження, і хоче зробити своєрідний подарунок йому. Діджей не хотів відмовляти військовому. Коли я почув, що лунає російська пісня, я підбіг до діджея і вимкнув цю пісню. Ця пісня навіть не лунала до кінця. Більше такого не станеться. Я поговорив з діджеєм. У нашому списку лише закордонні й україномовні пісні, можете перевірити", — розповів Іяд.

Використання російських пісень забороняє законодавство України. 19 червня 2022 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який забороняє російську музику в українських медіа та громадських місцях. Відповідальність за порушення — штраф.

Фізичні особи, якщо порушили вперше, сплачують від 3400 гривень до 8500. За повторне — від 8500 до 11 900. Юридичні — від 65 до 325 тисяч гривень.

Законопроєкт, зокрема, передбачає:

  • заборону публічного виконання музики, яку виконує співак чи співачка, які є або були у будь-який період після 1991 року громадянином держави, визнаної Радою державою-агресором, за винятком колишніх громадян держави-агресора, які є або на момент смерті були громадянами України і не мають (не мали на момент смерті) громадянства держави-агресора;
  • запровадження переліку музичних виконавців Росії, які засуджують агресію проти України та визначити механізм його формування;
  • збільшення до 40 % частки пісень українською мовою на радіо;
  • збільшення до 75% добового обсягу ведення передач, у тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних передач українською мовою;
  • заборону на проведення гастрольних заходів, учасниками яких є виконавці, які є громадянами держави-агресора, окрім тих, які внесені до переліку;
  • заборона на відтворення в салоні автобусів музики, звуки фільмів чи інші звукові сигнали, крім інформації про поїздку (передача звуку може здійснюватися на індивідуальні навушники пасажирів, а на салон – лише під час нерегулярних перевезень за згодою всіх пасажирів), а також заборону на відтворення музики в салоні таксі без згоди всіх пасажирів.

На початок