"Щоб потрапити в автобус, дитину о 5-й розбудили". Як доїхати у школу з віддалених районів міста

"Щоб потрапити в автобус, дитину о 5-й розбудили". Як доїхати у школу з віддалених районів міста

"Щоб потрапити в автобус, дитину о 5-й розбудили". Як доїхати у школу з віддалених районів міста
. Суспільне: Кропивницький

Через карантинні обмеження, коли в салон громадського транспорту можуть потрапити пасажири у кількості наявних сидячих місць, черги є на всіх маршрутах – каже заступник міського голови Кропивницького Олександр Вергун. Як їхали до школи жителі Лелеківки, Старої Балашівки та селища Нового?

Підвищений пасажиропотік, говорить Вергун, на селище Нове, Стару Балашівку, Лелеківку, Велику Балку, Масляниківку, Арнаутово.

На Лелеківці о 6.40, на кінцевій зупинці громадського транспорту "Вулиця Холодноярська" були два десятка людей. За 10 хвилин під'їхав тролейбус №7, до нього сіли всі пасажири.

За дві зупинки від кінцевої чекали 10 пасажирів. "Йдуть з кінцевої всі заповнені тролейбуси, автобуси, маршрутки. Не знаємо, коли й виїдемо. Нам о 7.30 треба біля школи бути", говорить Оксана Безродня.

О 7.23 повз зупинку проїхав автобус №116, за десять хвилин автобус №130.

"Щоб потрапити в автобус, дитину о 5-й розбудили". Як доїхати у школу з віддалених районів міста

На кінцевій зупинці у мікрорайоні Балашівка із сином стояла Оксана Чмихун. Вони прийшли на кінцеву, щоб потрапити в автобус. "Дитину о 5-й розбудили. Тепер він кожного дня ходитиме сюди. Ми повинні сідати за три зупинки звідси, а приходимо сюди, бо сісти на нього не реально, дуже багато людей. Мало транспорту".

Водій маршрутки №111 Ігор Чепіков каже: "До центру ми їдемо, усі відразу сідають – 14 людей. Я довіз до центру і більше немає нікого, а звідти я пустий приїжджаю".

На маршрут сьогодні вийшли два додаткових автобуси у селище Нове і один у мікрорайон Стара Балашівка, каже Олександр Вергун.

До селища Нового із міста автобус їде від зупинки на вулиці Євгена Тельнова, навпроти Дендропарку. О 13.30 його чекали 18 учнів. Мама школярки Оксана Мацуй каже: одного автобусу мало. "Сьогодні нас відпустили о 13-й годині, а завтра у нас закінчується школа о 15.55 і тоді треба, наприклад, домовлятися з батьками, щоб на таксі їхати по 4 людини".

Оксана Мацуй вважає, що на селище потрібно пускати шкільний автобус. "Він колись був, він потрібен нам, бо зараз такі черги великі! Буває, стоїш годину, щоб діти дісталися до школи".

Одинадцятикласник Ілля Кашпуренко розповів, як їхав вранці до школи. "Автобус розрахований на 30 чоловік, нас їхало 40. На два місця по три людини, стояти нам не давали, тому що заборонено".

О 14-тій годині на зупинку приїхав автобус. Водій Василь Биченко сказав, що більше пасажирів, ніж сидячих місць не братиме.

Чому кінцевою зупинкою обрали зупинку біля Дендропарку, розповідає заступник міського голови: "В основному діти навчаються в 19-й, 13-й, 9-й і школі "Мрія". Подивимось, скільки бажаючих буде, можливо будемо коригувати графіки".

Що відомо

За словами Олександра Вергуна, нині на міських маршрутах працюють 70 комунальних автобусів і тролейбусів та 200 маршруток. Їх до карантину було 300.

Читайте також

На початок