Як правильно охолоджуватися в спеку. Поради кропивницької санлікарки

Як правильно охолоджуватися в спеку. Поради кропивницької санлікарки

Як правильно охолоджуватися в спеку. Поради кропивницької санлікарки
Водяні рамки для охолодження у Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивницький

Як під час спекотної погоди правильно охолоджуватися і при цьому не захворіти, пояснила головна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук. Лікарка радить, під час спеки уникати прогулянок під сонцем, носити головний убір та пити півтора-два літри води на день.

Охолодитися за допомогою кондиціонера

Допоможе знизити температуру тіла під час спеки — кондиціонер, але не потрібно вмикати його одразу на дуже низьку температуру, якщо ви щойно прийшли з вулиці. Температуру знижувати поступово, бо через переохолодження можна застудитися, говорить санлікарка. "Якщо на дворі понад 30 градусів, а в приміщенні — 16, то це великий стрес для організму. Людині необхідний плавний перехід, який допоможе організму швидше адаптуватись".

Лікарка радить, не сидіти під прямим потоком холодного повітря. "Потік повітря в одну точку може спричинити запалення м’язів. Також можна застудитися на гострі респіраторні захворювання. Влітку є випадки коли люди після перебування під кондиціонером захворіли на пневмонію".

Прохолодний душ чи ванна також допоможуть знизити температуру тіла під час спеки. Температуру води треба знижувати поступово, а не одразу вмикати холодну воду.

Радить користуватись сонцезахисними кремами із SPF-захистом не менше 50%.

Що пити і їсти у спеку

Важливо не тільки вберегтися від теплового удару та охолоджувати організм, але й достатнього пити рідини, щоб уникнути зневоднення, каже санлікарка.

"Пити рідини більше, ніж зазвичай, у спеку організм втрачає більше рідини. Правильне рішення — пити воду. Напої, що містять кофеїн чи багато цукру призводять до більших втрат рідини. Ми розуміємо, що під час спеки хочеться холодних напоїв, але дуже холодна вода чи смузі можуть викликати судоми шлунка".

Не радить замінювати воду солодкими напоями та алкоголем. "Такі напої сприяють виведенню з вашого організму не тільки води, але й солей. Тому якщо хочеться урізноманітнити смак, краще додати до води шматок лимона, апельсина або ж взяти фруктове, чи овочеве смузі без цукру".

Санлікарка говорить, важливо не пропускати приймання їжі. Завдяки цьому та достатній кількості води людина відновлює водно-сольовий баланс організму.

Їжа має бути легко засвоювана, надавати перевагу овочам і фруктам. Намагатися вживати їжу частіше, але меншими порціями.

Лікарка-кардіолог Наталія Чайка говорить, спека небезпечна для всіх людей, тому що можна отримати тепловий удар."Для пацієнтів з серцевою-судинною патологією вона особливо небезпечна. Від спеки у пацієнтів дестабілізується тиск, тобто може різко підвищуватись або навпаки падати. Згущується кров і збільшується ризик інфарктів, інсультів і порушення ритму серця".

Людям з хронічними недугами радить дотримуватися рекомендацій лікарів.

На початок