На Кіровоградщині вперше за літо зафіксували випадки сонячних та теплових ударів

На Кіровоградщині вперше за літо зафіксували випадки сонячних та теплових ударів

На Кіровоградщині вперше за літо зафіксували випадки сонячних та теплових ударів
. Диспетчери Кіровоградського обласного центру екстреної медичної допомоги приймають звернення від жителів регіону. Фото: Суспільне Кропивницький

На Кіровоградщині за два останні дні збільшилась кількість звернень за допомогою в обласний центр екстреної медичної допомоги. Вперше в регіоні зафіксували випади сонячних та теплових ударів, розповів керівник центру Олександр Ярошенко. Вважає, це пов’язано зі спекою у ці дні. Суспільне розповість, що радять лікарі та яких правил треба дотримуватись.

Через спеку збільшилась кількість викликів "швидкої"

За два дні вихідних на Кіровоградщині збільшилась кількість звернень за медичною допомогою. Якщо порівнювати з попередніми днями – на півтори сотні, говорить керівник центру екстреної меддопомоги Олександр Ярошенко.

"В центр екстреної меддопомоги щодоби поступає від 500 до 600 викликів. І в оці дні, коли спека була до 40 градусів, звернень зросло на 100-150 викликів. Збільшилась кількість інсультів. За добу маємо 10-12 випадків, а 5 серпня госпіталізували 18 людей".

На Кіровоградщині вперше за літо зафіксували випадки сонячних та теплових ударів
Керівник обласного центру екстреної меддопомоги Олександр Ярошенко. Суспільне Кропивницький

Говорить, цими вихідними вперше з початку літа зафіксували 13 теплових і сонячних ударів.

Якщо в людини тепловий або сонячний удар, тобто перегрів організму, фельдшери дають рекомендації телефоном і направляють бригаду в залежності від стану людини, пояснює лікарка диспетчерської служби Людмила Поліщук.

"Тепловий удар можна отримати навіть в приміщенні, де не має сонця, але є висока температура. А сонячний – це коли людина довго перебуває на сонці, у неї виникає запаморочення. Можлива, навіть, втрата свідомості і підвищення артеріального тиску. Якщо хворий на вулиці, то його треба перенести в тінь, дати випити холодної води, змочити водою серветку та покласти її на лоб".

Сімдесятирічний Олександр Верба – з Онуфріївки Олександрійського району. Розповідає, 5 серпня потрапив в кардіоцентр у Кропивницький з інфарктом міокарда.

"Я не подивився, що на вулиці спека та вирішив все-таки вийти на роботу. Коли їхав, то звернув увагу, що датчик в машині показує, що на вулиці температура 36 градусів. Я не думав, що для мене так все закінчиться плачевно".

На Кіровоградщині вперше за літо зафіксували випадки сонячних та теплових ударів
Олександр Верба з Онуфріївки 5 серпня потрапив в кардіоцентр у Кропивницький з інфарктом міокарда. Фото: Суспільне Кропивницький

Яких правил радять дотримуватись лікарі

Зі слів лікарки-кардіолога Наталії Чайки, минулого тижня до вихідних щодня госпіталізували четверо-п'ятеро пацієнтів. У суботу-неділю їх кількість подвоїлась.

"Спека небезпечна для всіх людей, тому що можна отримати тепловий удар. Але для пацієнтів з серцевою-судинною патологією вона особливо небезпечна. Від спеки у пацієнтів дестабілізується тиск, тобто може різко підвищуватись або навпаки падати. Згущується кров і збільшується ризик інфарктів, інсультів і порушення ритму серця".

Говорить, під час спеки варто уникати прогулянок під сонцем, носити головний убір, пити півтора-два літри води на день, збільшити у раціоні кількість свіжих фруктів і овочів. Людям з хронічними недугами радить дотримуватися рекомендацій лікарів.

Спека на Кіровоградщині останніми днями не рекордна, сказала начальниця відділу гідрометеорологічного забезпечення Валентина Лазарева.

"Четвертого та п’ятого серпня максимальні температури повітря досягали 32-34 градусів, у Кропивницькому – 35 градусів. Найжаркіший день був 6 серпня – 35-37 градусів, у Кропивницькому – 38. Але це не рекорд. Максимальну температуру ми фіксували у серпні 2010 року. Тоді вона становила 38,5 – 40.5 градусів".

Максимальні 38 градусів тепла в Кропивницькому викликало надходження повітряної маси з півночі Африки.

На початок