Керівник театру імені Марка Кропивницького заявив про тиск з боку облради

Керівник театру імені Марка Кропивницького заявив про тиск з боку облради

Керівник театру імені Марка Кропивницького заявив про тиск з боку облради
На фото керівник театру імені Марка Кропивницького В’ячеслав Вандрашек. Фото: Суспільне Кропивницький

Про тиск з боку обласної ради заявив керівник обласного театру імені Марка Кропивницького В’ячеслав Вандрашек. Суспільному розповів, з 7 червня почав отримувати пропозиції залишити посаду.

"Мені при зустрічі сказали: Шкода. Театр дійсно працює, дуже багато цікавого, молодець, все прекрасно. Але треба йти. Я кажу, яка причина? – Ну ніяких причин, просто треба йти. – Потім, коли до мене приїжджали ще деякі люди й розповідали, що я маю піти, і пояснили: Ти не наш. Маєш піти. Ти людина Шульги. Щоб ви розуміли, я Шульгу до приїзду в Кропивницький, не знав. Коли приїхав сюди й знайомився з контрактом вперше його побачив. Потім його бачив тричі в театрі, як це я людина Шульги? Я людина театру. Я приїхав працювати в театрі".

Сергій Шульга – це колишній голова обласної ради. За його звільнення проголосували депутати 25 квітня цього року.

Директор театру прізвища тих, хто просить його звільнитись, не назвав. Сказав : "Коли настане час, я вам назву всі прізвища. Я думаю, він поки що не настав. В надії на те, що здоровий глузд все ж прийде".

В'ячеслава Вандрашека призначили директором кропивницького театру у грудні 2022 року, на час дії воєнного стану, сказав тоді голова облради Сергій Шульга. До призначення працював у Херсонському театрі імені Куліша з лютого 2004 року. До цього конкурс на директора кропивницького театру проводили двічі. Обидва рази без результату.

"Питання наступне – не завести людину, яка буде працювати. Є питання завести людину, яка зможе "правильно" перенаправити гроші. От його поставлять і так, в нього немає освіти, яка пов’язана з театром, але в нього є ФОП, де чітко прописано "концертна і театральна діяльність". І йому можна щось трошки перераховувати. Це перша причина. Друга – вони не читали закон України про театр, в якому йдеться що обласна рада немає права вмішуватись в роботу колективу театру", – сказав керівник театру.

Комісія з питань власності рекомендувала голові облради провести конкурси на посади керівників семи закладів у сферах освіти, науки та культури. Серед них і керівник театру В’ячеслав Вандрашек.

Працівник облради Юрій Лета сказав Суспільному, що голова обласної ради Юрій Дрозд коментар щодо цієї ситуації надасть наступного тижня. Письмово відповідь надали таку:

"Керівники комунальних підприємств, закладів і установ спільної власності області мають бути призначені за результатами конкурсів та голосування на сесії обласної ради. Цю позицію декларував ще перед обранням мене головою. Це стосується не лише театру, в якому, до речі, також оголошують конкурси на посади, і в цьому вбачаємо лише позитив, а й решти комунальних установ. Наразі постійна комісія з питань власності рекомендувала проведення конкурсів на посади керівників семи закладів. Це справедливо, адже до конкурсних комісій будуть включені представники громадськості, представники трудового колективу. Кожен повинен мати право брати участь у конкурсі, презентувати свою програму розвитку. Така ж практика призначення на посади керівників є в інших областях, прикладом у Львівській, Волинській, Черкаській. Ще раз наголошую, одноосібне призначення будь-кого – це не про обласну раду".

В’ячеслав Вандрашек сказав, написав запит у поліцію. "Офіційний запит в правоохоронні органи, яким чином ця комісія може ухвалити рішення про конкурс, на вакантну посаду, якщо посада не є вакантною. Тому що цю посаду займаю я. А мій контракт діє до кінця воєнного стану".

За словами В’ячеслава Вандрашека, якщо тиск не припинять, наступного тижня працівники театру вийдуть на акцію протесту.

На початок