У Кропивницькому підозрюваного у хабарництві адвоката триматимуть під вартою

У Кропивницькому підозрюваного у хабарництві адвоката триматимуть під вартою

У Кропивницькому підозрюваного у хабарництві адвоката триматимуть під вартою
Ліворуч – підозрюваний, праворуч – суддя Леонід Плохотніченко. Фото: Суспільне Кропивницький

У Ленінському райсуді Кропивницького обрали запобіжний захід адвокату, якого підозрюють у спробі дати хабар. За матеріалами слідства, підозрюваний запропонував тисячу доларів США керівнику кропивницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону за переведення солдата військової частини з Миколаєва у Кропивницький. Про це розповів під час судового засідання прокурор Андрій Коцюба. Адвокат свою провину заперечує.

Підозрюваний попросив не називати його ім’я, прізвище та не показувати обличчя.

Адвоката підозрюють за частиною 3 статті 369 "Це надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище", розповів прокурор Андрій Коцюба. Санкція статті передбачає від чотирьох до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна або без неї.

Коли після засідання журналісти Суспільного запитали в прокурора подробиці затримання, Андрій Коцюба послався на таємницю досудового розслідування і деталі не розповів.

У залі суду він сказав: "Для вирішення питання на користь третіх осіб адвокат, діючи умисне, протиправно, усвідомлюючи наслідки своїх дій, знаходячись на території біля будівлі спецпрокуратури, надав прокурору-керівнику неправомірну вигоду у розмірі тисячу доларів США".

Прокурор просив суд обрати для підозрюваного запобіжний – тримання під вартою з можливістю внесення застави.

У підозрюваного – два захисники. Вадим Сенін просив про запобіжний захід, не пов'язаний з триманням під вартою. Захисник Андрій Івашківський сказав: у підозрі відсутнє посилання на обставини, які підзахисний перед цим виклав у поясненнях.

"Стосовно того, що він є адвокатом громадянки у кримінальному провадженні і в рамках кримінального провадження її справа розглядається у райсуді, у зв’язку з чим йому необхідно було, щоб підзахисна була присутня під час розгляду цієї справи. Оскільки справа стосувалась притягнення її до відповідальності. Прокурор не довів і не надав доказів, як підзахисний впливатиме на свідків у цій справі чи інших. Посилання на те, що він може впливати на прокурора, вважаємо необґрунтованим".

Вислухавши сторони, суддя Леонід Плохотніченко ухвалив рішення обрати запобіжний захід тримання під вартою на 60 діб з можливістю внести заставу.

"Тобто з 13 години 17 липня до 13 години 14 вересня. Визначити заставу у розмірі 186 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто 499 тисяч 224 гривні. При внесенні визначеного розміру застави з-під варти звільнити".

Підозрюваний каже: спробує знайти майже півмільйона гривень для застави.

"Я зараз проситиму знайомих. Ніби пообіцяли, що спробують внести, не знаю. Це дуже великі гроші. Я не знаю, коли я зможу їх людям повернути".

Адвокат провину не визнає. Підозру у хабарництві вважає необґрунтованою. Захищатиме себе в суді.

"Для мене це якесь непорозуміння. От чесно. Я не вважаю, що є якісь мої дії, які пов’язані з врученням цих коштів. Ми зараз будемо говорити про кошти, там ціла епопея. Як вилучалось, у кого. У мене ж не вилучалось нічого. Ніби вилучались вони у Б., у мене не вилучались".

Прокурор каже: ухвалою суду задоволені. Її не оскаржуватимуть.

На початок