"Онлайн навчання полегшило підготовку до мультитесту": кропивничанка склала на 200 балів усі предмети

"Онлайн навчання полегшило підготовку до мультитесту": кропивничанка склала на 200 балів усі предмети

Ексклюзивно
"Онлайн навчання полегшило підготовку до мультитесту": кропивничанка склала на 200 балів усі предмети
Анна Поступайло склала мультитест на 200 балів. Фото: Анни Поступайло

Анна Поступайло – випускниця кропивницького ліцею імені Тараса Шевченка – склала всі три екзамени, які входили до мультипредметного тестування, на 200 балів. Це найвищий можливий результат. Як готувалась до складання, психологічно налаштовувалась перед тестом та куди хоче вступити — розповіла Суспільному.

Мультитест — версія Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) – випробовування для вступників до вищих навчальних закладів. З метою безпеки всі три екзамени (обов'язкові українська мова і математика та третій на вибір) здавали в один день. На виконання тесту мали три години.

Підготовка до мультитесту

Третім предметом Анна Поступайло обрала біологію — вона хоче вступити до медичного університету, для цього потрібен цей предмет.

Дівчина каже – завжди гарно навчалась. Серйозну підготовку почала у вересні 11-го класу. З усіх предметів у цей навчальний рік мала репетиторів: "Підбирати форму підготовки — це все індивідуально. Наприклад я добре знала укрмову та математику. Робила сама тести з цих предметів, і помилки потім розбирали з учителем. А от біологію не дуже добре знала. Тож окремо з учителем розбирали кожну тему".

Анна вважає, онлайн навчання у школі дало їй більше сил і часу для підготовки. Перше півріччя 11 класу навчались дистанційно, у другому півріччі ходили до школи один чи два рази на тиждень приблизно на чотири уроки. "У мене більше часу було на репетиторів. Думаю, якби я ходила до школи, я більше б втомлювалась і це було б складніше".

Анна дотримувалась графіка занять, у суботу та неділю навчання не було. "У мене було правило – на вихідних я відпочиваю. Я могла зустрітись з друзями, було вдосталь часу, щоб відпочити. Я боялась перед 11 класом, що буде складно, не буде часу нінащо окрім навчання, але це взагалі не так було".

Щодо атестата — Анна має 12 балів з усіх предметів окрім хімії, зарубіжної літератури, німецької мови та геометрії.

"У день складання мультитесту я дуже переживала"

Анна хвилювалась перед екзаменом, хоча зі слів однокласників, які вже здали мультитест, приблизно знала як відбувається процес.

"Що мені допомогло заспокоїтись? По-перше, прочитала, що треба жувати жувальну гумку – так заспокоюється нервова система. Також коли тільки прийшла на тест зробила декілька дихальних вправ. Тобто я не образу кинулася писати, а спочатку себе заспокоїла".

Були завдання на які Анна твердо знала відповідь, були такі, на які відповідала логічно і навіть інтуїтивно. Найскладнішим було останнє завдання з математики де не було варіантів відповідей і треба було вписати число-відповідь.

Всі завдання Анна виконала за півтори години, потім витратила пів години на перевірку, виправила декілька помилок. Загалом не вважає тест складним.

Результати тесту вступники бачать одразу після закінчення екзамену на моніторах комп'ютера. "Коли побачила результат, спершу не повірила. Подумала, у системі щось не те, чи я не знаю... Я розраховувала на високий бал, але не на стільки, щоб всі були 200. Інструкторка також здивувалась, привітала мене. Я була щаслива, всім дзвонила — батькам, друзям, вчителям, всім розповідала, що ось – у мене всі 200!".

Ми запитали в Анни, яку роль у навчальному процесі мали її батьки. Вона розповіла – до шостого класу уроки допомагала робити мама, вона контролювала навчання. "А після шостого класу я сказала, що буду сама все робити. З того часу батьки не втручались у моє навчання. Якщо мені треба була допомога, я її просила. А от саме підготовка до тесту – дуже мене підтримували. Казали, навіть якщо я щось складу погано, вони все одно будуть раді за будь-який результат і завжди мене підтримають. Це було для мене дуже важливо".

19 липня почнеться подача заяв до університетів. Майбутнім складачам тестів для всупу Анна радить: "Найголовніше – це правильно розподіляти свій час і не перевтомлюватись. Приділяйте увагу друзям та родині".

На початок