Перейти до основного змісту
"Документ про розвиток у післявоєнний час". До програми відновлення Кіровоградщини подали пропозицій на 10,5 мільярдів

"Документ про розвиток у післявоєнний час". До програми відновлення Кіровоградщини подали пропозицій на 10,5 мільярдів

"Документ про розвиток у післявоєнний час". До програми відновлення Кіровоградщини подали пропозицій на 10,5 мільярдів
Начальниця управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури Кіровоградської ОВА Вікторія Кулікова. Колаж: Суспільне Кропивницький

До програми комплексного відновлення Кіровоградської області на 2023-2025 роки на 11 липня подали пропозицій на 10,5 мільярдів гривень, що являють собою близько 400 завдань, стратегічних цілей і об’єктів. Про це під час брифінгу розповіла начальниця обласного управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури Вікторія Кулікова. З її слів, у вересні планують розпочати громадські обговорення програми.

За словами начальниці управління, програму розробляють з грудня 2022 року: "Це документ не про відновлення і руйнацію, а документ про розвиток у післявоєнний час в усіх галузях. Є план, ми його дотримуємось, йдемо за графіком. Жителів області знайомитимуть з нею, відбуватимуться обговорення, вноситимуть правки, розв'язуватимуть спірні питання, після чого винесуть проєкт на сесію обласної ради для затвердження. Проєкти презентуватимуть по черзі, розробивши єдиний брендбук, щоб місія, завдання й проблеми були чітко зрозумілими для жителів області".

Над програмою працюють чотири галузеві групи. Усі консультації в громадах завершили до 1 липня, подали свої ідеї, заходи, сформували портфель інвестпроєктів, які хотіли б втілити, сказала Вікторія Кулікова: "Розуміємо, що програма не вирішить всі потреби територій в будівництві. Та законодавство передбачає розробку місцевих програм комплексного відновлення громад. Кіровоградщина стала учасницею пілотного проєкту – Помічнянська й Знам’янська громади розроблятимуть власні відповідні проєкти".

Як збирали вихідні дані для програми (пряма мова – ред.)

  • Скерували 17 запитів в міністерства і відповідні державні служби – отримали 12 заходів, що відповідають загальнодержавним галузевим проєктам розвитку;
  • З шістьма регіонами-сусідами й тамтешніми громадами узгодили регіональні інтереси. Від усіх цих областей отримали пропозиції щодо проєктів з безпеки, недопущення екологічної та техногенної катастрофи, зокрема посилення берегів річок, збереження рекреаційного фонду. Є пропозиції щодо спільного збереження й розвитку культурної спадщини, розвитку дорожньої інфраструктури, промислових проєктів.

За інформацією начальниці управління, пріоритет програми – житло для переселенців, об’єкти цивільного захисту, передусім у лікарнях і закладах соціальної сфери, питання екології: "Крім того, триває робота над стратегією економічного розвитку регіону, створенням робочих місць, посиленням матеріально-технічної бази закладів освіти, охорони здоров’я, соцзахисту, спорту, культури, розбудовою видобувного й будівельного потенціалу області".

До роботи над програмою залучили нардепів від Кіровоградщини, сказала Вікторія Кулікова: "Просимо їх допомогти баченням і залученням фінансових ресурсів для реалізації проєктів в тих округах, які вони представляють".

Топ дня

Вибір редакції

На початок