На Кіровоградщині керівницю Знам’янського відділу освіти підозрюють у придбанні генераторів за завищеними цінами

На Кіровоградщині керівницю Знам’янського відділу освіти підозрюють у придбанні генераторів за завищеними цінами

На Кіровоградщині керівницю Знам’янського відділу освіти підозрюють у придбанні генераторів за завищеними цінами
Підозрювана Людмила Клименко свою вину заперечує. Фото: Суспільне Кропивницький

Нічний домашній арешт – такий запобіжний захід обрали начальниці відділу освіти Знам'янської міськради у Кіровоградській області. Людмилу Клименко підозрюють у завданні збитків державі на суму понад 800 тисяч гривень під час закупівлі генераторів. Торік відділ освіти закупив 14 генераторів для шкіл і дитсадків громади на суму півтора мільйона гривень. Підозрювана свою вину заперечує.

Засідання відбулося у Знам'янському міськрайонному суді.

Прокурор Дмитро Шевченко просив суд обрати тримання під вартою терміном на два місяці з можливістю внести заставу 822 тисячі гривень. Такою, за словами прокурора, є сума завданих державі збитків, бо генератори відділ управління освіти закупив за завищеними цінами. Прокурор сказав, щоб довести це, провели товарознавчу і судово-економічну експертизу. За її результатами ціна генераторів майже в три рази є вищою, ніж ринкова. Прокурор стверджує, що підозрювана купила генератори у товариства, яке розташоване у місті Знам’янка, попередньо змовившись з його працівниками — це товариство з обмеженою відповідальністю "БК Левітан".

Керівник прокуратури області Ян Стрелюк розповів – генератори китайського виробництва: "Яка їх дійсна вартість під час завезення в Україну — ми зараз з’ясовуємо. Можливо, ця сума збитків буде більшою".

Людмила Клименко і її захисник Василь Подколзін обвинувачення заперечують. Кажуть, у вартість договору про закупівлю генераторів включені їх транспортування, встановлення і підключення. Вважають, експертизу провели з порушеннями.

"Що робить прокурор? Він каже, що вони дійшли до висновку, що ціни завищені на 607 тисяч, — говорить адвокат. – Підтвердить нам це. Що робить експерт? Без проведення, ваша честь, досліджень з встановлення можливо завданих збитків, він підтверджує висновок. Що не входить в його повноваження. В його повноваження входить провести дослідження і надати відповідь".

Людмила Клименко говорить – ціни на генератори коливались: "Вони були потрібні саме тоді, в заклади освіти, на базі яких функціонують "Пункти незламності". Ми діяли за дорученням обласної військової адміністрації й забезпечили безперебійну роботу. У висновку судового експерта-товарознавця зазначено про те, що сам прокурор надав їй п'ять контрагентів, які надали йому інформацію щодо цінової політики на генератори. Це вже говорить про те, що судовий експерт-товарознавець не збирала докази самостійно, цим порушуючи кримінально-процесуальний кодекс".

Захисник Людмили Клименко передав судді клопотання від керівників навчальних закладів Знам’янки про те, що вони готові взяти її на поруки, а також просив суд обрати запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Заслухавши обидві сторони, суддя Галина Берднікова ухвалила рішення призначити запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на строк до 16 серпня. З 22:00 до 06:00 Людмилі Клименко не можна залишати житло, прибувати за кожною вимогою до слідчого прокурора, не відлучатись з міста, в якому вона зареєстрована без дозволу слідчого прокурора і суду, здати на зберігання до органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон.

Після засідання суду прокурор сказав – не вирішив, чи подаватиме на апеляцію, зможе про це сказати після ознайомлення з повним текстом ухвали. Має на це п'ять днів.

Людмила Клименко сказала Суспільному, рішення судді не оскаржуватиме.

На наступному судовому засіданні розглянули клопотання прокурора щодо відсторонення Людмили Клименко від посади. Суддя його задовольнила. Людмила Клименко це рішення теж не оскаржуватиме.

Якщо провину підозрюваної доведуть, їй загрожує від трьох до шести років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади до трьох років, сказав прокурор.

На початок