На в'їзді в Київ 26 травня голова Макарівського райсуду Київської області Олексій Тандир збив автомобілем військовослужбовця Нацгвардії. Від травм нацгвардієць загинув на місці, у нього лишилося троє дітей. Судді повідомили про підозру за фактом вчинення смертельної аварії у стані алкогольного сп’яніння. На Кіровоградщині у 2016 році суддю Кіровського райсуду Кропивницького Олексія Галагана судили за керування машиною напідпитку. Покарання — три з половиною тисячі гривень штрафу. Апеляційний суд виправдав його та скасував ухвалу суду першої інстанції. Нині відкрите кримінальне провадження щодо судді Олександрівського райсуду Кіровоградської області. Підозрюють у покритті водія напідпитку.
Зупинили машину, бо не працювала підсвітка номерного знаку
У Кропивницькому авто судді Кіровського райсуду Олексія Галагана патрульні зупинили ввечері 25 липня 2016 року. Причиною зупинки машини була підсвітка номерного знаку, що не працювала. Під час спілкування поліцейські запідозрили, що чоловік напідпитку і запропонували пройти тест на алкоголь. Суддя погодився. Та поки інший екіпаж привіз драгерПристрій для визначення рівня сп'яніння. – втік. Наздогнали його біля будинку батьків. Він чинив опір. Поліцейські доставили Галагана в наркодиспансер, де зафіксували перевищення допустимого вмісту алкоголю в сім разів. Суддя себе винним не визнав і написав заяву на поліцейських у прокуратуру, звинувативши їх у побитті.
Перегляд адмінсправи тривав протягом двох тижнів. У суді показали відеозаписи із камер патрульних, допитали свідків та медиків. Суддю захищали одразу троє адвокатів. Олексій Галаган стверджував: з висновком медиків не згоден. Запевняв – алкотест ті показали не одразу. Натомість просив долучити до справи результати аналізів крові, де алкоголю не виявили. Суд їх до уваги не взяв, оскільки забір крові взяли через тривалий час. На оголошення ухвали Галаган не з’явився. 2 вересня 2016 року Кіровоградський районний суд визнав його винним у керуванні напідпитку та злісну непокору поліції і призначили покарання – заплатити штраф три з половиною тисячі гривень.
Тоді на засіданні суду були журналісти Суспільного Кропивницький (у 2016 році телеканал мав назву "Канал Кіровоград"). Коментуючи вирок, заступниця начальника управління патрульної поліції Марія Журавель сказала: "Я сподіваюсь, що у майбутньому завдяки даному розгляду справи, всі будуть розуміти, що поліцейські просто так не підходять до людей і не намагаються притягнути до відповідальності. Все ж таки якщо людина винна, то має відповідати по закону".
"Медсестра говорить одне, лікар – геть інше написав. Кажуть, медсестра з поліцейським родичі", – сказала після суду Валентина Галаган, матір Олексія Галагана.
Апеляційний суд виправдав Олексія Галана
На ухвалу суду адвокати Олексія Галагана подали апеляційну скаргу, у якій вимагали скасувати ухвалу суду першої інстанції і закрити адмінпровадження у зв'язку з відсутністю складу порушення.
В обґрунтуванні – те, що поза увагою суду першої інстанції залишилися численні порушення з боку патрульних під час складання протоколів, а також медичного висновку про перебування у стані сп'яніння. Крім того, в апеляції просили закрити адмінпровадження стосовно злісної непокори, оскільки у адмінпротоколі не виписано склад адмінправопорушення та не доведено його у повному обсязі.
23 вересня 2016 року суддя обласного апеляційного суду Людмила Ткаченко винесла ухвалу – апеляційну скаргу задовольнити.
Кропивницького суддю відправили вивчати суддівську етику
У 2018 році Третя Дисциплінарна Палата Вищої ради правосуддя притягнула Олексія Галагана до дисциплінарної відповідальності. Суддю на три місяці відсторонили від роботи та направили на курс підвищення кваліфікації з питань суддівської етики, після чого був передбачений іспит на перевірку придатності судді до роботи.
Указом Президента України від 1 серпня 2007 року Олексія Галагана призначили на посаду судді Кіровського районного суду міста Кіровоград строком на п’ять років. Постановою Верховної Ради України від 21 червня 2012 року він працює на цій посаді безстроково.
На сьогодні Олексій Галаган – суддя Кіровського районного суду Кропивницького.
Суддю з Олександрівки Павла Івченка підозрюють у покритті водія напідпитку
На Кіровоградщині 26 серпня 2022 року працівники обласного управління Служби безпеки України затримали голову Олександрівського районного суду Павла Івченка, якого підозрюють у корупції. За інформацією речниці СБУ в регіоні Юлії Ткач, суддя обіцяв чоловікові, якого мали судити за водіння автомобіля у стані алкогольного сп’яніння, за гроші допомогти уникнути передбаченої законом відповідальності. 7 вересня йому повідомили про підозру, 21 вересня – усунули з посади голови суду.
Вища рада правосуддя відсторонила від роботи суддю Павла Івченка. Таке рішення ухвалили 21 лютого 2023 року.
За інформацією голови Олександрівського районного суду Ігоря Максимовича, попри відсторонення, Павло Івченко отримує заробітну плату та повинен щодня з'являтися на роботу.
Його відсторонення триватиме до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження.
21 лютого цього року Суспільне зв'язалось з суддею Павлом Іщенком. Він сказав, що зможе надати коментар після оголошення вироку.