Суддю Тандира, якого звинувачують у скоєнні ДТП, відсторонили від здійснення правосуддя

Суддю Тандира, якого звинувачують у скоєнні ДТП, відсторонили від здійснення правосуддя

Суддю Тандира, якого звинувачують у скоєнні ДТП, відсторонили від здійснення правосуддя
Олексій Тандир. Суддя Олексій Тандир. Фото: Макарівський районний суд/Facebook

Вища рада правосуддя відсторонила до 25 липня 2023 року голову Макарівського райсуду Київської області Олексія Тандира від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності за скоєння ДТП. "За" проголосували 13 членів ВРП — одноголосно.

Зокрема, сьогодні, 1 червня, відбулось засідання ВРП, щодо розгляду клопотання заступника Генпрокурора Антона Войтенка щодо судді Тандира. Онлайн-трансляція засідання велася на YouTube.

Один із членів ВРП Роман Маселко подав заяву про самовідвід.

Як зазначила, виступаючи на засіданні, представниця Вищої ради правосуддя Тетяна Бондаренко, наявність підозри щодо Олексія Тандира у вчинені кримінального правопорушення може поставити під сумнів незалежність та чесність судді під час здійснення правосуддя. Крім того, за її словами, розслідування кримінальної справи про ДТП з тяжкими наслідками за участі судді може зашкодити авторитету судової влади та довірі суспільства до неї.

Членкиня ВРП Ірина Бондар вважає, що зазначена у клопотанні прокуратури щодо Тандира кваліфікація "з ознаками сп'яніння" не відповідає вимогам Кримінального кодексу України. За її словами, станом до сьогодні, стан алкогольного сп'яніння винуватця ДТП не встановлено.

Ірина Бондар також переконує, що заяви про те, що суддя не погоджувався надавати біологічні зразки одразу після аварії, є "перекручуванням фактів". Вона зазначає, що в ніч на 26 травня у Києві була оголошена повітряна тривога, яка тривала до 6-ї ранку. Це не давало органам досудового розслідування відібрати біологічні зразки. А вже зранку о 10-й годині Тандир добровільно надав біологічні зразки сечі, сказала Бондар.

Один із членів ВРП зазначив, що є підстави вважати, що подальше перебування судді Тандира на посаді судді райсуду Київської області може призвести до незаконного впливу на свідків. За його словами, Тандир має широке коло знайомств серед працівників суду, не тільки районної ланки, має знайомих у правоохоронних органах і може використовувати своє службове становище. Ідеться про ймовірність впливати на свідків, інших учасників кримінального провадження з метою зміни наданих ними раніше показань або відмови від своїх показань у суді.

Голова Макарівського райсуду відстороняється від здійснення правосуддя з дня ухвалення відповідного рішення Вищою радою правосуддя.

Що відомо про аварію за участі судді, внаслідок якої загинув військовий Нацгвардії

У ніч на 26 травня на в'їзді в Київ з боку Житомира сталася дорожньо-транспортна пригода: голова Макарівського райсуду Київської області Олексій Тандир збив автомобілем військовослужбовця Нацгвардії, який стояв на блокпості. Військовий загинув на місці від отриманих травм.

У Нацгвардії розповіли, що строковик, якого збили на блокпості при в'їзді в Київ, Вадим Бондаренко родом із Черкащини.

Оскільки Тандир відмовився здавати аналізи на вміст алкоголю та наркотиків, за клопотанням прокуратури суд дозволив примусове відібрання біологічних зразків у судді.

26 травня судді, який збив військовослужбовця Нацгвардії на блокпосту у Києві, повідомили про підозру за фактом вчинення смертельної ДТП у стані алкогольного сп’яніння. У ДБР повідомили, що у голови райсуду відібрали примусово біологічні зразки.

Після того, як Вища рада правосуддя дозволила утримання під вартою судді Тандира, йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 21 липня 2023 року без можливості внесення застави.

На початок