Наслідки паводку. На Кіровоградщині власники підтоплених дач підрахували збитки

Наслідки паводку. На Кіровоградщині власники підтоплених дач підрахували збитки

Наслідки паводку. На Кіровоградщині власники підтоплених дач підрахували збитки
Підтоплені дачні будинки у Світловодську, квітень 2023 року. Фото: Суспільне Кропивницький

До міської ради Світловодська Кіровоградської області після квітневого паводку надійшли 20 заяв про відшкодування збитків. Про це розповів Суспільному голова Світловодської громади Андрій Маліцький. Компенсації не буде, бо будинки побудовані без документів.

Садові товариства, на території яких побудовані будинки, знаходяться у зоні підтоплення, тому виділяти гроші на відшкодування не мають права, сказав Андрій Маліцький. "Заяви просили, щоб люди надавали документи на ці садові ділянки, і коли люди розуміли, що фактично в них немає документів, самобудова була, то вони розуміли, що відшкодування вони можуть не отримати, тому що вони побудовані незаконно". Міська рада допомогла постраждалим від паводка тим, що виїжджали разом з рятувальниками у місця підтоплення, коли ті викачували воду, сказав Маліцький. Територія садового товариства "Аврора" у Світловодську була підтоплена протягом двох тижнів. У дачному будинку Івана Іванова був затоплений підвал. "Метр вісімдесят десь було води. З мого зросту". У підвалі зберігали риболовецьке спорядження. Нині у приміщенні води немає, його провітрюють, щоб висушити.

До міськради на Кіровоградщині надійшли 20 заяв про відшкодування збитків після паводку. Відшкодування не буде
Іван Іванов показує рівень підтоплення у будинку садового товариства "Аврора" у Світловодську. Фото: Суспільне Кропивницький

У його сусіда Станіслава Яворського затопило підвал з насосним обладнанням для водопостачання. Воно вийшло з ладу, розповів він: "Я його з води витягнув, розібрав, злив воду, прочистив. Біда в тому, що пісок туди попав". За словами Станіслава Яворського, станція йому обійшлась у три з половиною тисячі гривень. За допомогою до міської ради не звертався. "Не звертався, бо ті, які зверталися, кажуть, немає сенсу. Нічого не обіцяють". Після паводку власникам підтоплених обійсть не рекомендують вживати продукти, якщо вони були під водою – каже працівниця Держпродспоживслужби Тетяна Кривошея. Це може призвести до інфекційних захворювань. Після сходження води Тетяна Кривошея радить провести дезінфекцію надвірних туалетів, провести розчищування своїх ділянок від сміття, передивитися якість продуктів у підвалах.

Досліджень питної води після сходження паводка на території садових товариств не робили, говорить Тетяна Кривошея. "Ми відбираємо або з централізованого водопостачання, або з громадської криниці. Тобто має бути джерело водопостачання, яким користується багато людей. Якщо це приватне домоволодіння, може звернутись людина. Але звернень не надходило".

В середині квітня внаслідок весняного паводку підвищився рівень води у Кременчуцькому водосховищі. У Світловодській громаді були затоплені пляжі, дороги й дачні будинки, в Онуфріївській громаді затопленими були майже 100 гектарів пасовищ.

На початок