Жительку Світловодська на Кіровоградщині евакуювали з підтопленого будинку човном

Жительку Світловодська на Кіровоградщині евакуювали з підтопленого будинку човном

Жительку Світловодська на Кіровоградщині евакуювали з підтопленого будинку човном
Фото: Суспільне Кропивницький

У Кіровоградській області жительку Світловодська евакуювали з підтопленого будинку на човні рятувальників. Про це розповіла речниця обласної служби з надзвичайних ситуацій Оксана Мачак.

Жінка перебувала в дачному будинку на території садового товариства "Будівельник". О 07:30 рятувальники отримали повідомлення про те, що їй потрібна допомога. Працівники пожежно-рятувальної частини винесли жінку з будинку й переправили за допомогою човна.

У громаді було одне звернення з проханням про допомогу, каже голова громади Андрій Маліцький. З його слів, рятувальники допомогли жінці з інвалідністю. Найбільше підтоплень у садовому товаристві "Аврора".

"Там підтоплені декілька будинків з дворами, городами й гаражами. Але на входах висять замки. Може, мешканці не знають про ці затоплення. Загалом у громаді ситуація контрольована. Проблемна ділянка – село Таборище. Там постійно працює помпова станція. Вона тримає рівень води".

Також Андрій Маліцький сказав, що на прикладі нижнього б'єфу Кременчуцького водосховища видно, як рівень води спав на 15 сантиметрів. "Ми зараз перебуваємо на території садового товариства "Дніпро-2". Тут пляж затоплений. Вода підібралася, але не критично. Вона почала відходити".

Що відомо

  • 15 квітня на ділянках (б'єфах) Кременчуцького водосховища, які розташовані на території Кіровоградщини, почала спадати вода. Про це розповів Суспільному начальник управління цивільного захисту обладміністрації Володимир Слінченко. На території Світловодської громади підтоплені дачні кооперативи та бази відпочинку, які розташовані на нижньому б’єфі, розповів голова Світловодської громади Андрій Маліцький. На верхньому б'єфі спала вода на п'ять сантиметрів, на нижньому – на 20.
  • 14 квітня рівень води у сховищі піднявся на один сантиметр. "Маємо 1,10 метра запасу, щоб вода не перелилась через Кременчуцьку греблю", – сказів тоді Володимир Слінченко.
  • 14 квітня у Світловодській громаді підготувалися до можливої евакуації людей із зони затоплень. Їх планують розміщувати у пунктах незламності. У зоні можливого підтоплення два села – Куцеволівка і Деріївка, які розташовані в Онуфріївській громаді, говорить селищний голова Віталій Береза. "Вранці ми провели нараду з усіма службами, щоб відреагувати на можливу повінь, евакуювати за потреби людей. Спостерігаємо за рівнем води, небезпеки поки немає".
  • У Волинській, Київській, Рівненській, Черкаській та Чернігівській областях спостерігаються масштабні підтоплення через розлив річок.
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок