У місті Новоукраїнка Кіровоградської області працівниці дитячого садка виготовляють сухі душі для військових-земляків. Порахували, що робити їх власноруч удвічі дешевше, ніж купувати готові. Суспільне розповість, які матеріали для цього треба.
Сухими душами можна скористатись швидко і в польових мовах. Для цього потрібно п’ять хвилин і 50 мілілітрів води, розповіла вихователька Валентина Кулик.
"До складу сухого душу входить неткана серветка, просочена дерматологічним гелем. В пакет заливається вода, піниться губка й у такий спосіб можна виконувати гігієнічні процедури. Потім рушником прибирається зайва волога".
На кожному пакуванні – інструкція з поясненням того, як використовувати душ: "Нам уже не складно, ми освоїли цю технологію. Найголовніше – це допомогти нашим захисникам і наблизити перемогу", – говорить інструкторка з фізичного виховання Алла Іванова.
"На цей час – це наш обов’язок допомагати захисникам, – каже вихователька Яна Деменкова. – Я приходжу на зміну й у свій вільний час ми з дівчатами виготовляємо усе, що нам замовляють солдати".
"Ми шили дощовики, маскувальні костюми, чохли на каски, балаклави. З перших днів повномасштабної війни зібрали на допомогу ЗСУ майже 100 тисяч гривень. Це гроші працівників дитсадка та місцевих жителів, які приносять хто скільки може. Якщо купувати готові душі, це буде вартувати понад 30 гривень. А так нам один сухий душ обходиться 15-16 гривень", – розповіла Валентина Кулик.
Військовий Олександр з Кропивницького воює з 2016 року. Попросив не називати його прізвище. Розповів, що вперше дізнався про існування сухого душу у цьому році. Тоді й випробував.
"У нас така специфіка, що ми маємо більш-менш зручні умови, ніж, наприклад, звичайна піхота, але бувають такі ситуації, коли цей душ дуже доречний. Вони дуже файні, бо додаєш 50 мілілітрів води та обтираєшся, ніяких вдосконалень не потребує".
Валентина Кулик каже: цієї весни на передову військовим відправили 100 сухих душів. Нині виготовляють ще сотню.