Музикант з інвалідністю зібрав для ЗСУ понад 200 тисяч гривень. Три концерти влаштував на Кіровоградщині

Музикант з інвалідністю зібрав для ЗСУ понад 200 тисяч гривень. Три концерти влаштував на Кіровоградщині

Музикант з інвалідністю зібрав для ЗСУ понад 200 тисяч гривень. Три концерти влаштував на Кіровоградщині
. Фото: Івана Заміги

Музикант з інвалідністю Іван Заміга за рік повномасштабної війни в Україні зібрав під час своїх концертів понад 200 тисяч гривень. Гроші передав на потреби Збройних Сил України. Зі слів чоловіка, під час виступів виконує класичні пісні українських та іноземних виконавців. Виступати почав у березні 2022 року. Три концерти влаштував на Кіровоградщині.

39-річний киянин Іван Заміга через ушкодження спинного мозку пересувається на інвалідному візку з 2005 року. Чоловік має дві вищі освіти, є майстром спорту міжнародного класу з танців на візках. Говорить, обрав професію музиканта, через зручний графік роботи та можливість подорожувати.

"Співати на вулиці я почав з 2015 року. Увесь заробіток витрачав на себе. Після 24 лютого, коли я відійшов від шоку, зрозумів, що не можу просто сидіти вдома, коли хлопці стоять у чергах у військкомати. Я вирішив робити те, що вмію — виступати. Я не знав, як люди відреагують, на те що на вулиці війна, а я співаю та граю на гітарі, тому видрукував табличку "Я не можу стріляти, але вмію співати". Під таким гаслом я відіграв 301 концерт в Україні та за її межами — у Польщі, Словаччині, Франції, Німеччині, Чехії. Українці за кордоном дуже круто реагують на українську музику".

Зі слів Івана Заміги, нині він живе на два міста — у Києві та Кривому Розі. Через це часто буває проїздом на Кіровоградщині.

"Після концерту у Києві до мене підійшла дівчина Марія Ціко. Вона запропонувала мені виступити у Кіровоградській області, де живуть її батьки, і я погодився. Завдяки нашій співпраці відбулося три концерти: перший у селищі Олександрівка (Кропивницький район), другий у Суботцях. Лише 14 березня у Цибулевому (Знам'янська громада) мені вдалося зібрати 30 тисяч гривень, це навіть більше, ніж у великих містах України. Така сума вийшла ще й тому, що громада села та місцеві волонтери самотужки організували крафтовий ярмарок і усі вторговані гроші доклали до мого збору. Жителі Кіровоградщини вразили мене своєю згуртованістю, тим, як вони палко наближають перемогу України".

Зібрані гроші музикант передає благодійному фонду "Повернись живим" та волонтерам на цільові запити від військових — виготовлення окопних свічок та димових шашок. Нині збирає гроші на військовий автомобіль.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок