Десять кредитів за 7,5 місяців. Як на Кіровоградщині скористатись житловим кредитом "єОселя"

Десять кредитів за 7,5 місяців. Як на Кіровоградщині скористатись житловим кредитом "єОселя"

Десять кредитів за 7,5 місяців. Як на Кіровоградщині скористатись житловим кредитом "єОселя"
Учасниця програми "єОселя" Олеся Колісник (ліворуч) та старший менеджер ПриватБанку Євгеній Ратушний (праворуч). Фото: Суспільне Кропивницький

41-річна поліцейська з Кропивницького Олеся Колісник з чоловіком купили квартиру завдяки кредиту в рамках державної програми "єОселя". За інформацією керівниці комунікацій компанії "Укрфінжитло" Анжеліки Іванової, програма запрацювала в Україні з 1 жовтня 2022 року. За 7,5 місяців у Кіровоградській області взяли десять кредитів на купівлю житла на 7 мільйонів 300 тисяч гривень. Суспільне дізнавалось про умови отримання кредиту.

Партнери програми "єОселя" – державні ПриватБанк та Ощадбанк і три приватні банки. Гроші банкам-партнерам перераховує компанія "Укрфінжитло", розповів старший менеджер ПриватБанку Євгеній Ратушний: "Кредит видається під 3% за рахунок компенсації державою. Клієнт має бути не старший 60 років на момент виплати. Щодо обмеження стосовно віку житла: якщо це обласний центр, то об’єкт має бути не старший десяти років після введення в експлуатацію, якщо це не обласний центр, то не старше 60 років. І це має бути квартира".

Зі слів менеджера, максимальна сума кредиту – чотири мільйони гривень.

Подати заявку можна через додаток "Дія", сказала керівниця комунікацій компанії "Укрфінжитло" Анжеліка Іванова: "Під дію програми підпадають військовослужбовці Збройних сил України за контрактом, правоохоронці, науковці, вчителі та медики. У заявника не має бути у власності більше 52,5 квадратних метрів нерухомості на одну людину, плюс 21 квадратний метр на кожного наступного члена сім’ї".

Купівля квартири родиною поліцейських з Кропивницького

Двокімнатну квартиру Олеся Колісник з чоловіком купили у кредит за програмою "єОселя" у грудні 2022 року. З її слів, мріяла про власне житло 20 років. У подружжя двоє дітей, тож одна з кімнат – для доньки й сина, показала жінка: "Чоловік мій теж працює у патрульній поліції. Жили у гуртожитку, орендували квартиру. Та з появою дітей хотілося кращих умов".

Про програму "єОселя" поліцейська дізналася з соціальних мереж: "Це трьохвідсоткова іпотека, і ми, як поліцейські, підпадаємо під дію програми. 1 жовтня 2022 року стартувала ця програма, а 7 жовтня я подала заявку. Тижні 2-3 минуло – мені зателефонували і запросили до відділення ПриватБанку для заповнення анкети".

Зі слів Олесі Колісник, умова програми – житло в обласному центрі має бути у новобудові або збудоване не більше десяти років тому: "Багато колег подавали заявки. Але обмеження щодо віку будівлі обмежує можливості отримання цього житла. У Кропивницькому, на жаль, обмежена кількість новобудов".

Кредит у банку взяли на 20 років, щомісячний платіж – 4600 гривень, розповіла жінка: "Вартість квартири – 35 тисяч євро. Програма передбачає перший внесок, банк визначив, що він становитиме 30% від вартості житла. Кредит – у гривні".

На думку Олесі Колісник, у програмі "єОселя" потрібно зняти обмеження на купівлю житла у новобудові. Це дозволить взяти кредит більшій кількості людей.

На початок