Проєкти для молоді: ініціативи Словʼянського культурного центру на Кіровоградщині

Проєкти для молоді: ініціативи Словʼянського культурного центру на Кіровоградщині

Проєкти для молоді: ініціативи Словʼянського культурного центру на Кіровоградщині
. Фото: Суспільне Кропивницький

Громадська організація "Словʼянський культурний центр "Задзеркалля" з 2005 року займається культурними проєктами, програмами розвитку молоді та підтримки громадських ініціатив. Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну організація переїхала в Кропивницький. Про те, як працюють на новому місці та які проєкти вдалося реалізувати в регіоні, розповів Суспільному голова громадської організації Олександр Кашлаков.

"Слов'янський культурний центр" реалізовував проєкти в Донецькій, Луганській, Харківський, частково в Запорізькій областях. Орієнтувалися на культурні запити молоді: "Нас цікавило дозвілля у творчому плані, музика. 20 років тому не було інформаційного підґрунтя як це робити, які форми. Ми влаштовували фестивалі, робили перші квести, екотолоки, екоакції та перформанси", - говорить Олександр Кашлаков.

Частина команди за межами України, частина реалізовує проєкти на Кіровоградщині.

Як відбувала реолокація організації та як облаштувалися у Кропивницькому

У лютому та березні 2022 року працювали у Слов’янську. Потім отримали рекомендацію залишити місто. Частина команди вирушила в евакуаційний табір, який був розташований в місті Богуслав Київської області. Маршрут пролягав через Кропивницький, тут зупинилися на день і вже живуть понад 400 днів. Одразу включилися у волонтерство і зрозуміли, що можна тут працювати, говорить Кашлаков.

Які молодіжні проєкти команда впроваджує на Кіровоградщині

В рамках програми "Розвиток та підтримка молоді Кіровоградської області в умовах воєнного стану через молодіжні ініціативи та UPSHIFT" створять чотири молодіжні простори на Кіровоградщині. Програма UPSHIFT надає підліткам та молоді можливість створити власні інноваційні проєкти та отримати фінансування на їхнє впровадження. Для участі у програмі не потрібно мати готове рішення, командам достатньо визначити, яка проблема є нагальною для їхньої громади, а під час тренінгів вони зможуть експериментувати та шукати шляхи розв'язання цієї проблеми. Участь в програмі можуть взяти команди з Кіровоградської області з 3-5 учасників віком від 14 до 24 років.

Один з 200 проєктів молодіжних ініціатив, який підтримують в межах програми розвитку і підтримки молоді – "Соціальне ательє".

"Майже 30 студентів різних спеціальностей у вільний від навчання та роботи час волонтерять у соціальному ательє куди можуть прийти місцеві жителі і переселенці та безкоштовно отримати послуги з пошиву чи ремонту одягу".

Нині у Кропивницькому працює новий коворкінг-простір. На його базі реалізуються декілька проєктів, спрямованих на підтримку молоді та переселенців в Кіровоградській області. Сюди можуть приходити школярі та студенти, щоб вчитися або відпочивати. Він перший в області, ще три відкриють цього місяця в Олександрії, Бобринці та Новоукраїнці.

Читайте також

  • Реєстрація на мультипредметний тест розпочалась. Що треба знати випускникам Кіровоградщини
  • Купили костюми та барабани, бо все лишили в Маріуполі. У Кропивницькому виступає ансамбль барабанщиць з Донеччини
  • "Рахувати донати припинив на сумі 1,5 мільйона". Кропивницький діджей збирає гроші для ЗСУ під час прямих етерів"
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок