Реєстрація на мультипредметний тест розпочалась. Що треба знати випускникам Кіровоградщини

Реєстрація на мультипредметний тест розпочалась. Що треба знати випускникам Кіровоградщини

Реєстрація на мультипредметний тест розпочалась. Що треба знати випускникам Кіровоградщини
Фото: Суспільне Кропивницький

Відсьогодні й впродовж місяця випускники, які планують вступати до закладів вищої освіти, мають зареєструватися для проходження Національного мультипредметного тесту. Суспільне розповість, які зміни в реєстрації є цьогоріч.

Одинадцятикласники кропивницької школи Вікторія-П створювали персональні кабінети для реєстрації на мультипредметний тест.

"Мультитест важливий для вступу в український університет, – говорить школяр Михайло Коваленко. – Я визначився, які предмети складатиму: це англійська та українська мови, математика. Хочу вступати на факультет перекладу на перекладача".

На відміну від минулого року, цьогоріч випускники шкіл мають реєструватися самостійно, пояснила заступниця директора школи Тетяна Чекаліна.

"Раніше цю функцію виконував заклад освіти. Учні зверталися до нас з відповідними документами, фотографіями, ми їх реєстрували та роздруковували сертифікати-запрошення. Це все надсилалося в Одесу в Український центр оцінювання якості освіти й потім до нас поверталися конверти, які було адресовані кожному учню".

Реєстрація відбувається на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Створивши персональний кабінет, випускник має внести особисті дані та завантажити копії документів, паспорта. Паперові копії відсилати не треба, говорить Тетяна Чекаліна. Нововведення – внесення інформації про ідентифікаційний код та довідку з місця навчання.

"Зразок є на сайті Українського центру про те, що цей учень дійсно завершує здобуття повної середньої освіти в цьому році й в цьому закладі".

Максим Кондратенко зареєструвався на тестування з допомогою телефона. Каже, у нього це зайняло 15 хвилин.

"Я вступаю у вищий військовий навчальний заклад України. Для вступу за вибраною спеціальністю мені потрібні три предмети: українська мова, математика та історія України, тому це важливий крок у моєму житті".

У цьому році вступники складатимуть два обов’язкових предмети – українську мову та математику – і третій предмет на вибір: історія України, англійська, французька, німецька, іспанська мови, біологія, фізика та хімія. На виконання тесту мають три години, торік було дві, розповіла завідувачка навчально-методичного центру оцінювання якості освіти Любов Корж.

"Основна сесія мультитесту буде проводитися з 5 по 23 червня, додаткова сесія – в кінці червня-липня. Як і торік, з метою безпеки ми не називаємо точні дані центрів проведення. Така вимога і в цьому році".

Любов Корж каже, як і минулого року, це буде онлайн-тестування. "Тести відбудуться у центрах, які обов'язково матимуть сховища. Якщо під час тестування лунатиме повітряна тривога, усі учасники залишають виконання тесту і переходять в укриття. У сховищі забороняється обговорювати завдання. Коли закінчиться тривога, всі зайдуть в аудиторію і продовжать роботу. Час, коли тривала повітряна тривога, додається до часу розв'язування тестів".

Реєстрація триватиме місяць до третього травня.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок