Кіровоградщина отримала вакцину від мавпячої віспи. Кого щепитимуть

Кіровоградщина отримала вакцину від мавпячої віспи. Кого щепитимуть

Кіровоградщина отримала вакцину від мавпячої віспи. Кого щепитимуть
. Фото: Суспільне Кропивницький

Кіровоградська область отримала 200 доз данської вакцини від віспи мавп. Про це Суспільному розповіла головна санітарна лікарка регіону Надія Оперчук. Першими, з її слів, щепитимуть тих, хто контактуватиме з хворими.

Усього Україна отримала 10 тисяч доз, які розподілили між регіонами. Це гуманітарна допомога. Термін придатності вакцини спливає у вересні 2025 року сказала Надія Оперчук: "Сертифікована вакцина, призначена для профілактики людей від 18 років. Першими щепитимуть групи ризику: медиків, що лікуватимуть хворих на віспу мавп, працівників лабораторії, де досліджують зразки, працівників епідемічних та дезінфекційних бригад (їх дві – ред.) і медпрацівників, які щепитимуть від віспи мавп. Між ними ці 200 доз і розподілять".

Курс вакцинації, зі слів санлікарки, передбачає дві дози, вакцину вводять підшкірно, проміжок між щепленнями – 28 днів.

Надія Оперчук розповіла, що хворих на віспу мавп жителів Кіровоградщини та людей з підозрою на захворювання лікуватимуть в інфекційних відділеннях обласної лікарні, кропивницької та олександрійської центральних міських лікарень. Дослідження зразків відбуватиметься лише в лабораторії центру контролю та профілактики хвороб.

Що відомо

За інформацією головної санлікарки регіону, відповідно до даних Всесвітньої організації охорони здоров’я на 4 квітня 2023 року, у світі зафіксували 86838 лабораторно підтверджених та 1050 ймовірних випадків захворювання на віспу мавп, 112 людей померли: "ВООЗ оцінює глобальний ризик як помірний, але з 23 липня 2022 року спалах віспи мавп оголосили надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я міжнародного значення. Найбільше від захворювання постраждали Сполучені Штати Америки, Бразилія, Іспанія, Франція, Колумбія, Мексика, Перу, Велика Британія, Німеччина, Канада. На ці країни припадає 84,5% зареєстрованих випадків захворювання. Найбільше зростання захворювання протягом останнього тижня зафіксували у Панамі".

В Україні, зі слів Надії Оперчук, зафіксували чотири випадки захворювань на мавпячу віспу серед людей. Перший – 15 вересня 2022 року. У жителів Кіровоградщини захворювання не виявляли: "Зараження відбувається під час контакту з хворою твариною чи людиною. Інкубаційний період триває від п’яти днів до трьох тижнів. Симптоми: гарячка, слабкість, біль у голові, спині, м’язах. Висипка з’являється через п’ять днів – у 95% на обличчі, розповсюджується тілом".

Специфічного лікування від віспи мавп немає, сказала санлікарка. Єдина профілактика – вакцинація, причому вакцинація від звичайної віспи є методом профілактики й від віспи мавп.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок