У Кропивницькому в каналізаційних стоках виявили підвид коронавірусу "Кpакен"

У Кропивницькому в каналізаційних стоках виявили підвид коронавірусу "Кpакен"

Доповнено
У Кропивницькому в каналізаційних стоках виявили підвид коронавірусу "Кpакен"
Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому в каналізаційних стоках виявили різновид коронавірусу Omicron ХВВ 1.5 "Кpакен", розповіла Суспільному головна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Опеpчук. Це означає, що він циркулює серед жителів цього регіону.

Доведено, що коронавірус може бути у виділеннях людини, говорить Надія Оперчук. Так він потрапив у каналізаційні стоки. Це свідчить про те, що у цьому районі є носії вірусу, або ті, що хворіють, але не звертались за медичною допомогою. "Нагадуємо, що найбільш ефективним засобом попередження інфекційних захворювань є вакцинація, – говорить лікарка. – Щеплення проводиться безоплатно та доступне для дорослих й дітей віком від п'яти років".

В Україні вірус "Кракен" у людей зафіксували в шести областях. В каналізаційних стоках вірус виявили вперше. Працівники вірусологічної лабораторії щотижня відбирають зразки стічних вод у Кропивницькому для проведення досліджень на наявність коронавірусу та інших вірусів.

Що відомо

  • Новий штам COVID-19 "Кракен" передається швидше, але свідчень про те, що його перебіг важчий чи призводить до збільшення смертності, немає. Про це на брифінгу сказав заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
  • 23 січня був виявлений перший випадок інфікування “Кракеном”. Вірус зафіксували у Сумській області у чоловіка, який не виїжджав за межі України. У Міністерстві охорони здоров’я України повідомили, що пацієнт повністю одужав.

Читайте також

  • У Кропивницькому розпочався набір на безкоштовні курси з догляду за пораненими бійцями вдома
  • Перший випадок з початку року. У Кропивницькому інфікований кліщ вкусив дитину
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок