Книгозбірні Кропивницького потребують українськомовних книг. Про це розповіла завідувачка відділу використання бібліотечних фондів Світлана Барамба. За її словами, у місті – 20 книгозбірень, і там половина фондів російською мовою.
У 2021 році до бібліотечної системи міста надійшло 6 тисяч примірників українськомовних книг. У 2022 році – 2600 примірників. З них 1500 – подаровані. Зі слів Світлани Барамби, це дуже мало.
"У нас майже половина книжок російською мовою. Треба відрізняти книжки російською мовою і книжки російських авторів. Російськомовною може бути науково-популярна література. З іншого боку, ми зараз російських авторів активно списуємо. І дуже хотілося б, аби поступово російськомовна література змінювалась на українськомовну".
Книжки збирають в освітньо-культурному просторі Гончаренко центр, розповідає директорка центру Вікторія Талашкевич. З її слів, потрібна література для дорослих і дітей. Зібране передадуть у бібліотечний фонд у Всесвітній день книг, 23 квітня. Потім книжки розподілять між книгозбірнями.
"Гончаренко центр працює кожний будній день з другої до шостої, іноді до сьомої години. Тут постійно заходи, тому можна приходити. Якщо там дві великі коробки книг, і людині важко принести, ми можемо навіть приїхати. Але за якими книжками ми поїдемо? Ми поїдемо за книжками українською мовою, за сучасними українськими книжками".
За словами Вікторії Талашкевич, за два тижні кропивничани принесли для місцевих бібліотек 300 книжок.
Наталія Заболотня побачила про збір в соціальній мережі й вирішила долучитись.
"Вирішила принести книги свого дядька, на жаль, покійного. Він був українським письменником. Це не всі книги, але я хочу популяризувати свого дядька, щоб була пам'ять про нього, і подарувати бібліотеці. В основному він писав про своє рідне село, про сьогодення. Родом він з Кіровоградської області, Маловисківського району, село Лозуватка".
Людмила Волчкова має бібліотеку вдома. Каже, місцеві книгозбірні не відвідує, але вирішила поповнити їхній фонд.
"Це п’ять книг різних авторів. Вони про духовне керівництво, духовне розпізнання, духовне формування, про ріст у вірі".
Читайте також
- У бібліотеці села Карлівка Соколівської громади збирають російські книги на макулатуру й гроші на українські видання
- Патріотичну літературу, про пригоди, принцес та драконів. Що читають кропивницькі діти
- У Кропивницькому відбулися п’яті "Кропивницькі читання" – проєкт, учасники якого в ролях читають п'єси Марка Кропивницького
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб