У кропивницькому Sho барі, де 8 березня з нагоди Міжнародного жіночого дня влаштували святкування з запрошеннями у вигляді повісток, звільнили артдиректора, перепросили за російські пісні й не співпрацюватимуть з діджеєм, який тоді був на вечірці. Про це Суспільному розповіла керуюча бару Дар’я Крот.
Відео та фотографії святкування з’явилось у соціальних мережах наступного дня. Хто саме його автор, Суспільному не відомо. Відвідувачів розважали танцівники. Звучали російські пісні.
Про те, що під час вечірки звучали російські пісні, дізналась наступного дня, каже керуюча бару. "Зранку я прокинулась і побачила цю новину у всіх пабліках. Російська музика була насправді, діджея, який допустив цю музику, ми звільнили. Це було ненавмисне, вона була одна, це не трапляється постійно".
Говорить, організацією цієї вечірки займався артдиректор. "Ми з ним розпрощалися. Мене не було, я займалася своїм здоров’ям, я не була повідомлена про концепцію вечора. Такого більше не буде, ніяких танців".
Діджей Михайло, який працював того вечора, попросив не називати його прізвище. Суспільному розповів: "Трохи образливо. Сумно. Тому що мене звинувачували в тому, чого я не робив. Тому я не знаю, як відповісти коректніше. Мене в той час не було, я не знаю, в чому мене звинувачують, тому що це ставив музику не я. Їхня апаратура була, я прийшов тільки зі своїм ноутбуком. Мене не було коли танцював стриптизер".
Зі слів діджея, попри воєнний стан, російську музику відвідувачі продовжують замовляти. "Багато людей замовляють російську музику, тому що коли відпочивають, хочуть слухати те, що їм подобається. Але ми розуміємо, що це все протизаконно і відмовляємо їм".
З чоловіком, який на відео танцює під час вечірки під російську пісню, журналісти Суспільного поспілкувались телефоном. Він заборонив називати його ім’я і використовувати запис в ефірі. Хто увімкнув російську пісню, відповідати не захотів. Сказав, що для обговорення в Україні є більш важливі питання, до прикладу, розкрадання гуманітарної допомоги для ЗСУ.
Дар’я Крот сказала, бар і надалі буде працювати та допомагати ЗСУ. "Ми просимо вибачення у військових, ми вдячні їм за те, що вони нас боронять. Ми дуже занепокоєні тим, що все так сталося і викликало таке обурення. Ми й надалі будемо працювати на допомогу ЗСУ, на благо країни та будемо робити все, для того, щоб наші відвідувачі були задоволені".
За фактом використання російських пісень у кропивницькому барі поліція розпочала перевірку. Результати повідомлять після її закінчення. Сказала речниця поліції області Віталіна Бевзенко.
Уповноважений з захисту державної мови Тарас Кремінь розповів, що до нього звернень з цього приводу не було. Як тільки отримають інформацію, яка музика звучала в барі, підготують звернення в поліцію та Держпродспоживслужбу.
Зі слів керуючої, звільнена артдиректорка попросила не давати журналістам її контакти. Від коментарів вона відмовилась.
Що відомо
Використання російських пісень забороняє законодавство України. 19 червня 2022 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який забороняє російську музику в українських медіа та громадських місцях. Відповідальність за порушення – штраф.
Фізичні особи, якщо порушили вперше, сплачують від 3400 гривень до 8500. За повторне — від 8500 до 11 900. Юридичні — від 65 до 325 тисяч гривень.
Читайте також
- Запрошення у вигляді повісток і російська пісня. У Кропивницькому поліція перевіряє бар через вечірку.
- Зривати, продавати та купувати заборонено. У Кропивницькому екологи перевіряли чи продають червонокнижні рослини.
- На період нересту. На Кіровоградщині вперше ввели заборону на вилов щуки.
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб