Замість цифр і знімальних майданчиків – військова форма і зброя. Історія кропивницької нацгвардійки

Замість цифр і знімальних майданчиків – військова форма і зброя. Історія кропивницької нацгвардійки

Ексклюзивно
Замість цифр і знімальних майданчиків – військова форма і зброя. Історія кропивницької нацгвардійки
Фото героїні матеріалу. Колаж: Суспільне Кропивницький

32-річна кропивничанка Наталія – економістка за освітою, а за покликанням, каже – військова. Має хобі – знімається в кіно і пише вірші. За п’ять років знялась у п’яти фільмах – в Україні, Польщі і Німеччині, написала сотню віршів. Після повномасштабної війни повернулась з Польщі, де працювала, в Україну, аби захищати її. Відтоді, розповіла Суспільному, її життя змінилось – зйомки у кінострічках поставила на павзу.

Наталія впродовж року служить у Національній гвардії України. З Польщі, розповіла, повернулась разом із сином: "Він мені одразу сказав: "Мама, ми повертаємось. Це наш дім, там – наша бабуся, дідусь, там все моє, ми не можемо сидіти у Польщі". Тепер я стрілець".

У Польщі дівчина встигла взяти участь у зйомках кіно. У фільмі, який знімали два роки тому, грала німкеню: "Зйомки відбувались на вулицях Вроцлава у Польщі. Вся вулиця була прикрашена свастикою, всі актори масових сцен були вдягнені відповідно, з нами працювали стилісти, ніхто нічого із сучасного туди не проносив, це дуже контролювалось. Це фільм про єврея, родину якого розстріляли гітлерівці. Він хотів помститись за смерть своїх батьків".

Зі слів кропивничанки, знімальний процес тривав за будь-якої погоди: "Найбільша сцена тривала 15 годин, дуже втомились, бо і вночі працювали, і під час дощу. Мені здалось, що я перемістилась у 1944 рік – зачіски того часу, не можна було, щоб були нафарбовані нігті".

Замість цифр і знімальних майданчиків – військова форма і зброя. Історія кропивницької нацгвардійки
Зйомки фільму у Вроцлаві, Польща. Фото героїні матеріалу

Ще одне захоплення дівчини – поезія. Розповіла, що почала писати вірші в десять років. Впродовж року вони – про війну: "У мене є товариш з Бучі. Під час подій там, він постійно був зі мною на зв’язку. Він пережив усі ці страхіття, не їхав до останніх днів, рятував собак. І у мене народився такий вірш: Сотні розстріляних, сотні спустошених, сотні розбитих життів. Безліч скалічених, море спаплюжених, все через "братніх" катів. Втрачені долі, зав’язані рученьки, свіжі могилки в саду, в Бучі зґвалтованих і закатованих на п’єдестал возведу. Світ не забуде жодного імені, жодної вкраїнської душі, де наші Герої – міцні і нескорені – найсильніші на всій Землі!"

Зі слів Наталії, жодного разу не пожалкувала, що повернулась в Україну. Тим, що служить у Нацгвардії, пишається: "Щодня я дивлюсь, як мої однокласниці втрачають чоловіків. Я втратила на війні трьох братів (плаче – ред.) двоюрідних. Щодня чую ці історії, і мені дуже шкода наших жінок, хлопців і ми платимо дуже високу ціну за нашу свободу. Тому я не могла залишитись за кордоном і відсиджуватись".

Наталія знялась у п’яти кінострічках – в українському серіалі "У минулого в боргу", у повнометражних фільмах в Польщі і Німеччині. Інформацію про три з них тримає у таємниці, бо вони не вийшли у прокат. Мріє після перемоги України продовжити зніматись у кіно.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок